• ne baros'un direkten dönen topu, ne tolga'nın kaçırdığı gol, ne de drogba'nın ofsayttan attığı sayılmayan dördüncü gol. hiçbiri bende bu kadar tahribata yol açmamıştır. nerde sersem gibi futbolcu varsa hepsinin toplanıp da bir takım olduğu steaua'ya elendik, hem de tarihimiz boyunca hiçbir şekilde elenmeyen bir takım olarak. bu turu geçseydik, uefa şampiyonlar ligi'ne 11. kez katıldığımız sezon 2008/2009 sezonu olacaktı. elendik ve bu 11. turu ne yazık ki dört sezon sonrasına bırakmış olduk.

  şu maç o kadar önemliydi ki, eğer tur atlayabilseydik bu sezon sonrası şampiyon olunmayan dört senelik boş geçen seri ve utanç verici şeylerin yaşandığı 2010-2011 sezonu asla olmayacaktı. zira büyük bir maddi gelire ulaşacak, 2011 yılında yeni stadın localarını bilmem kaç seneliğine heba etmeyecek, o sezonki gelirleri kullanabilecektik. hatta belki de günümüze bile ulaşan şu ffp olayının bile bir nebze önüne geçebilirdi.

  abartıyor gibi duruyorum, ancak şampiyonlar ligi gelirlerinin ne derece büyük olduğunu hepiniz biliyorsunuz. sadece şunu diyeyim, o sene gruplara ayak bastı primi 8-9 milyon euro gibi bir paraydı. bunda marketing ve reklam gelirleri dahil değil. bir de üzerine beraberlik ve galibiyet ile gelen performans primleri de olacaktı tabi.

  velhasıl şu #10yearschallange muhabbetinde son on seneyi düşününce beni en çok üzen maç bu maçtır. ne derece kötü bir şey olduğunu çok sonradan anlamış olduk.

  sıtf bu maçtan ötürü skibbe, emre güngör ve aykut denilen kovadan nefret ediyorum. rövanşta 1-0 yenildiğimiz akşamın ertesi günü baros'un transferini açıklayan adnan polat yönetimi ise tüy dikmişti.

  edit: kimseye küfür etmedim, niye silindi anlamadım. inşallah formata uygun olmuştur.
 • e.güngör--e.aşık--servet--hakan

  ---------meira--m.topal-------------

  galatasaray tarihinde hiçbir maçtan önce çıkan takımdan utanmamıştım. şu altılıya bak, hepsi de stoper oynar, oynamıştır. maç da sami yen'de hani. skibbe'den nefret etme sebebi sayılır şu altılı. aklıma geldikçe kahroluyorum.
 • ali sami yen de canli olarak izledigim son mac. kadrolari gorunce gozlerime inanamamistim. kazanmamiz gereken bir maca tam 5 adet stoper ile cikmistik. ortada emre asik ve servet, sag bek emre gungor, sol bek hakan balta ve on libero da meira vardi. ozellikle beklerin kotu oyunu ve orta sahadaki ayhan, meira uyumsuzlugu baski yememize sebep olmustu. maci uzun uzun yazmicam sadece aklimda kalan sey eger yonetim milan baros transferini bu maca yetistirmis olsaydi biz bu turu rahat gecerdik. hakem bariz penaltimizi vermedi. aykut'un kendini bitirdigi mac oldu bu mactan sonra hic kimse ona guvenmeyecekti.
 • bu maçta eski açıktaydım. ayağım sakat sakat gitmiştim. maça gelenler hatırlayacaktır eski açığın orada bükreşlilerle atkı değişmiştik. hala bükreş atkım durur. bi de yine maça gelenler bilir isveçli arkadaşlarımız vardı. baya fenomen olmuşlardı maç öncesinde fenerbahçe’ye küfürlü tezahurat yapıyorlardı. adamlara eski açığın orada 100bin kez kurabiye fener söylettiler.