• 447
    organize ancak amatör bir kötülük cümlesinde bahsi geçen bir oluşum. çok nadiren sportif konularla, sporcularıyla alakalı paylaşım yaparlar. onda bile ya bir laf sokma ya da iğrenç bir ima vardır. telegram gruplarında futbolculara/ailelerine küfür etmek için sahte hesap açma organizasyonu yapılması muhtemelen en masum faaliyetleridir.

    kurucusu "ben cemaatin içindenim" demekte beis görmeyen bir kişi*, avukatı da sosyal medya fenomenliği peşinde koşan bir ablamız. bu ikili bile aslında oluşumun niteliğine bir özet aslında. her derbi öncesi sırf ego tatmini için görsellerde kendi amblemlerine 5 yıldız koyup rakip takımların amblemlerine yıldız koymayan, sürekli birilerini göreve davet eden, sürekli birileri hakkında suç duyurusunda bulunduklarına dair yalandan tweetler atan**, osur osur ipe diz her konunun takipçisi olduklarını duyuran enteresan bir içerik akışları var.

    fenerbahçe taraftarının içinde olduğu ruh halinde ciddi katkıları vardır bu arkadaşların. ahmet ercanlar, göktuğhan argın, feridun niğdelioğlu gibi adamların kanaat önderi olmasına giden yolun taşlarını bunlar dizmiştir. bugün fenerbahçe camiası başkan dahil kafayı hande sümertaş ile bozabiliyorsa, var'da photoshopla göt büyütülüp ofsayt bozulduğuna inanabiliyorsa, galatasaray yararına istemeden bir şeye sebep olan herkese sürüler halinde linç edilebiliyorsa işte bu arkadaşların başlattığı akım sayesindedir...

    aziz yıldırım zamanı üstleri çizilmişti, sonra ali koç başkan ve vizyonu sayesinde tekrardan faaliyete geçtiler. birkaç kere de twitter tarafından askıya alınmıştı hesapları. bugünlerde twitter'da kendi kitlesince de linç edilmeye başlanmış. umarım bir milat olur, "asırlık çınar" kulüplerimiz böyle oluşumlardan medet ummak yerine köklerini kazımaya başlar da en azından bundan sonrasında az da olsa futbol konuşabilecek bir futbol ortamına doğru gitmeye çalışırız.