• 65
  yussuf poulsen(34.dk) ve martin linnes(55.dk)'in karşılıklı golleriyle 1 - 1 sona ermiş olan mücadele. aslında almanya'nın en dinamik takımlarından birisine karşı oynadığımız düşünülürse, çok da kötü oynamadık, en azından oyuncularımız ufak kopmalar haricinde, maçın hep içindeydi.

  ismail çipe
  yediği gol haricinde gerek topu oyuna sokması, gerekse karşı karşıya kurtardığı pozisyonu düşünürsek fena maç çıkarmadı. duracağı yerle ilgili doğal bir yeteneği var. genelde vurulan toplar üzerine gidiyor. leipzig'in çok da pozisyona giremediğini de eklemek gerekir.

  mariano ferreira filho
  özellikle ilk yarıda hücum olarak oldukça etkiliydi. feghouli ile uyumu çok dikkat çekici. bu maçın iyilerindendi.

  maicon pereira roque
  bu maç özelinde başarılıydı. müdahaleleri, hava topları oldukça iyiydi. bir iki pozisyonda yavaş kaldı, o pozisyonlarda da donk ve ahmet, doğru zamanlamayla kademeye girdiler. aslında oyunu geride kuran takımlar için çok daha uygun bir stoper. genel olarak hız da değil sorunumuz, sorunumuz çabukluk. hız sorunu yaşadığında partnerleri genelde o eksikliği kapatıyor bir şekilde. ama çabukluk sorunu yaşayınca, tüm savunma alt üst oluyor.

  ryan donk
  ilk yarı stoperde oyun kurma görevi verildi ve bunu fena da yerine getirmedi. ara ara topla ileri çıkışları ve oyun kurması stoperde ihtiyaç duyduğumuz bir özellikti. fakat gel gelelim stoper olarak fazla güven veren bir oyuncu değil. ikinci yarı ön liberoya geçti, bu mevkide de bildiğimiz donk oldu. stoperlerin arasına fazla gömüldü. bu da ndiaye'nin geriye daha çok gelmesine neden oldu. ikinci yarıda diğer ortasahanın da selçuk olduğu düşünülürse, ortasahanın kaybedilmesi kaçınılmaz oldu.

  martin linnes
  sol bek başladı, golü attı, sağ beke geçti. genel olarak ilk yarı çok etkili olamadı. bunun en önemli nedeni feghouli'nin iyi oyunu, yunus'un da biraz ürkek oynaması nedeniyle atakların daha çok sağdan olmasıydı. 55. dakikada soldan çok iyi bindirmesi sinan tarafından ödüllendirilince, güzel bir vuruşla golü attı. sağ beke geçtikten sonra da gayet iyi bir oyun ortaya koydu. kişisel olarak feghouli ile birlikte maçın en iyisi olduğunu düşünüyorum.

  fernando reges
  çok fazla basit pas hatası yaptı, fakat bunların haricinde maçta ne yaptığını bilenlerdendi. müdahaleleri bu maç özelinde başarılıydı. stoperlerin arasına çok gömülmediği zaman oyunu açmasıyla, ileri çıkışlarıyla etkili oldu. ama hala istenilen düzeyde değil ne yazık ki.

  papa alioune ndiaye
  ilk yarı iyi oynamaktaydı, bunun bence en önemli nedeni, donk'un stoperde oyun kurması ve fernando'nun bu sayede stoperlerin arasına girmeden topu daha önde alarak, oyunu açabilmesiydi. ikinci yarı fernando çıkıp, donk o bölgeye gelince, ndiaye de iyice geriye gelmek durumunda kaldı ve etkinliği çok fazla azaldı.

  younes belhanda
  hücumda etkili bir oyun ortaya koydu. takımı ileri taşıdı, feghouli ve mariano ile güzel üçgenler kurdu. yine oyun içerisinde konsantrasyon kaybı yaşadı. 23. dakikada yaptığı pas hatası, çevre kontrolü zayıflığından ve konsantrasyon kaybından kaynaklandı. onun haricinde savunma olarak da oldukça başarılıydı. bazen biraz fazla hırs yapıyor. bir iki hatası hariç, günün iyilerindendi.

  sofiane feghouli
  çıkıncaya kadar takımın hücum anlamında en iyisiydi. bireysel olarak çok üst bir yeteneğe sahip. bazen izlemesi inanılmaz keyifli oluyor. fakat bütün her şeyi yapması beklenirse, kendisinin yerine 60'dan sonra oynayacak birisini de bulmamız gerekir. bu sadece onun kondisyonu ile falan alakalı değil. bütün planımızı feghouli'nin ayağına bırakıyoruz, kim olsa 60 70'den sonra tükenir. ligin ikinci yarısı, iyi bir santrforla beraber, çok önemli iş yapacağını düşünüyorum.

  yunus akgün
  evet fiziksel olarak zayıf, evet hala çekinerek oynuyor, sorumluluk almıyor. tamam bunları yaşına verelim. geliştirilebilir şeyler bunlar. ama savunma olarak katkısının düşük olması, işte bu eleştirilecek özelliği. ki zaten donk ve ahmet çalık kendisini maç içerisinde bu konuda uyardılar. bekini takip etmiyor, gölge pres yapıyor. eğer iyi yerlere gelecekse, mutlaka bunları da geliştirmesi gerekir. maçta sol kanatta çok etkili olamadı, sağa geçtiği zaman ise biraz daha öz güveni yüksek görüntü çizdi. yaşı çok genç, umarım ki kendini geliştirir ve iyi yerlere gelir.

  sinan gümüş
  asist yaptığı pozisyon dışında pek etkili olamadı. kendisi tek forvet oynayabilecek gibi görünmüyor. kanatta da çok efektif olamıyor ve savunması da düşük. sanırım sadece iyi bir pivot forvetin yanında ikinci forvet gibi oynayabilir. ayrıca çabası da çok düşük. bir pozisyonda topu aldı bir kişiyi geçti ve topu sağ kanada gönderdi. buraya kadar her şey doğru. fakat pası attıktan sonra öyle bir yavaşladı ki, yani ileri fırlaması gerekirken, santrfor oynuyorken, sanki 6 numaraymış da topu hücum oyuncusuna aktarmış gibi davrandı. yani en iyisi sonradan oyuna alıp ortalığı karıştırması, ceza sahasına girmesi, şut atması vs. için kullanmak gibi görünüyor.

  ahmet çalık
  oyuna girdikten sonra fena oynamadı. bu arkadaştan sadece savunma yapması istenirse, fena oynamıyor. ama oyun kurması, savunmayı ileri çıkarması falan beklenirse, o zaman işte hayal kırıklığı yaratabiliyor. maç özelinde genel olarak iyiydi.

  selçuk inan
  bir iki havadan pas, yan paslar vs. dışında pek bir şey yapmadı. üstelik bir de çok gereksiz faulle bruma'yı sakatladı.

  ömer bayram ve muğdat çelik ellerinden geleni yapıyorlar fakat yeterlilikleri tartışılır.

  diğer oyuna giren genç oyuncularımız, maalesef değerlendirebileceğimiz kadar süre alamadılar.

  edit. imla