• 2
  güzel sonuçlara gebe maç.

  beşiktaş için deplasmandaki antalyaspor maçına benzer bir oyun olmasını bekliyorum. hatırlarsınız o maçta da hakem antalyaspor'u garip bir şekilde 10 kişi bırakmadan önce beşiktaş yenikti ve oyunu çevirebilecek gibi görünmüyordu.
  10 kişi defans yaparak boğmuştu rakibini antalyaspor.

  başakşehir'in de benzer bir tavrı tarzı olduğunu düşünürsek çok net bir beraberlik bekliyorum bu maçtan.
  sonrası da bir gün sonra bizim puanları eşitlememize ve beşiktaş'ı derbi öncesi strese sokmamıza bakıyor. haydi hayırlısı.

  edit, dipnot : iki takım arasında başakşehir'in ev sahipliği yaptığı 13 maçın 7'sini başakşehir kazanırken, 5'i beraberlikle sonuçlanmış ve beşiktaş'ın tek galibiyeti 6 sene önce 1-2'lik skorla gelmiş. bu bilgi de bir kenarda dursun.
 • 3
  aykut hocanın iyi kötü takım savunmasını toparladığı başakşehir'in edin visca'nın da sakatlıktan dönmesiyle puan alma ihtimali yüksek.

  beşiktaş'ın ligin en iyi oynayan takımı olduğunu düşünsem de esas güçlü yönleri ceza sahasına çok kalabalık ve bilinçli koşularla girmeleri. ama bu koşulara karşılık verip iyi kapanan her takıma zorlandılar. bide böyle zor maçlarda necip-josef-atiba üçlüsü oynayınca iyice üretimleri zayıflıyor. ljajic oynarsa da defansif zafiyet oluşuyor. başakşehir erken gol yemez sıkı savunma yaparsa hızlı hücumlarla net pozisyonlar bulur. umarım bol kartlı, yıpratıcı bir puan kaybı yaşar beşiktaş.
 • 4
  başakşehir'in puan alabilme ihtimalinin olduğu maç. beşiktaş'ın puan kaybı haftaları geldi, fizik olarak son 3 4 maçtır kötü durumdalar. buna rağmen önümüzdeki 4 5 maçı da kayıpsız geçerlerse şampiyon olurlar zaten büyük ihtimalle. çok alternatifli bir kadroları yok 1-2 kritik oyuncuları sakatlık vs yaşarsa düşüşe geçeceklerdir. başakşehir tarafında ise artık her maçı final gibi oynamak zorunda olan bi takım var. aykut kocaman'ı ne kadar beğenmesem de rakibe göre oyun kurgulayabilen nadir hocalardan. o yüzden fener ve beşiktaşa karşı puan alabilecek teknik direktörlerden biri. bu maç her şeye gebe. beşiktaş bu maçta puan kaybederse bjk-fb maçıyla beraber ipleri elimize alabiliriz. tabi yine saçma sapan bir puan kaybetmezsek.
 • 5
  yazarların gereksiz yere yükselmemesi gereken maç. maşallah bu sezon rakipler ne kadar ''puan kaybeder'' dediğimiz maç olduysa hepsinden alınlarının akıyla çıktılar. bizde ise ''bu fikstürden ölümüz çıkar'' dediğimiz fikstürleri geçip boş boş puanlar kaybettik. o yüzden allah rızası için yükselmeyin.

  başakşehir'de visca döndü. zaten o olsaydı muhtemelen şuan orta sıralarda takılırlardı. hea böylesi daha iyi oldu tabi. bekleyin görün ama ne olur yükselmeyin...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!