• 23
  ileriyi düşünerek tl üzerinden yapılmış bir 10 senelik anlaşma. türkiye şu an ekonomik yönden batık olduğu için tl'nin değeri son derece düşük iken dolar tam tersine gittikçe yükseliyor. ama türkiye böyle kalmayacak ve elbet düzelecek. belki 2-3 sene sonra rejim değiştiğinde tl'nin değeri artacak ve o zaman bu anlaşma galatasaray için nimet gibi olacak.
 • 25
  yeni hükumet ile döviz kurlarının tepetaklak gideceği bir ülkede tl üzerinden yapılan anlaşma bence en makulüdür.

  unutulmasın ki rahip brunson ile başlayan süreçte 3.79 tl’den başlayan dolar kuru brunson’ın tahliye talebinin duruşmada reddedildiği 18 temmuz’da 4.79’a çıktı. abd hazinesi’nin iki bakan hakkındaki önlemleri duyurduğu 1 ağustos günü 5 tl eşiğini geçti. trump’ın açıkladığı ikinci aşama yaptırımlar içinde türkiye’den çelik ve alüminyum ithalatına gümrük vergisini arttırma kararının uygulamaya girdiği 13 ağustos tarihinde, dolar kuru tarihin en yüksek noktası olan 7.21 tl’yi gördü.

  o günden sonrada dikiş tutmadı.
  yani nasıl çıktıysa öyle iner yeter ki adam gibi yönetlisin.

  netice itibariyle dolar bazında daha yüksek rakamlara ulaşır sözleme sonuna kadar gidilse fakat bence, konjonktür değiştiğinde başka markalar yatırım yapar ve işleri farklı bir boyuta taşır.
 • 26
  nef gibi bir türk ve iyi galatasaraylı sahibi olan firma ile yapılmış olması itibarıyla çok güzel anlaşmadır. ancak anlaşmanın diğer tarafı sallıyorum qatar airways olsa idi çokta iyi bir anlaşma olmayacaktı. sporcular gibi sözleşmenin son senesinde muhteşem bir performans ortaya koysaydık (şampiyon olup, şampiyonlar liginde 2 sezon üst üste gruptan çıksaydık) yabancı sermaye ile bunun 1,5 katı bir anlaşma yapabilirdik diye düşünüyorum. ancak hiçbir yabancı sermaye şampiyonlar liginde yer almayan/başarılı olmayan, bundan sonra da şampiyonlar liginde yer alması için ön eleme geçmek zorunda olan takımlara bu paraları vermeyecektir.
 • 28
  5+5 yıllık anlaşma, az önce ekim ayı olağan genel kurulunda burak elmas’ın açıkladığı üzere galatasaray’ın sonraki 5 yılda tek taraflı fesih hakkı var. bunun anlamını da şöyle açıkladı, gelecek yönetimlerin de elini kolunu bağlamamak adına, eğer sonraki 5 yılda masaya daha iyi bir teklif gelirse yönetimin nef ile olan anlaşmayı feshetme hakkı var. tabii ki nef aynı ücreti ödemek isterse öncelik hakkı nef’te olacak.

  çok büyük galatasaraylısın erden timur, çok büyük. şimdiden ali sami yen’in, karıncaezmez şevki’nin, metin oktay’ın, fatih terim’in yanında yerin hazır. formanın arkasına ismi yazdırılacak adamsın.