• 1
  roland garros 2021 yarı final mücadelesi. titanların çarpışması. grand slam'lerdeki son danslar.

  rafael nadal, bağımsızlığını ilan ettiği bu topraklardaki hanedanlığını devam ettirmek isterken, novak djokovic hem geçen senenin intikamını almak hem de bu toprakları fethetmek istiyor.

  eurosport 1 ekranlarından yayınlanacak olan maçın türkiye saati ile 18:30'dan önce başlanması beklenmiyor. çünkü öncesinde bir diğer yarı final stefanos tsitsipas-alexander zverev maçı oynanacak. o maçın uzama durumuna göre saat değişkenlik gösterebilir.

  milli maçımız başlayana kadar vakit geçirmek isteyenler için efsane bir gün olacak gibi duruyor.

  edit: kanal bilgisi.
 • 2
  3-0 biteceğini düşündüğüm ve ilk yarı final maçına göre* beni çok daha az heyecanlandıran maçtır. geçen seneye göre rafael nadal'ın daha çok sevdiği bir hava durumu söz konusu ve hem yarın hem de final gününde hava oldukça sıcak olacak. novak djokovic'i de roma masters finali başta olmak üzere toprak sezonu boyunca pek beğenmedim. returnlerinde gözle farkedilir derecede gerileme olduğunu ve fazlaca backhand kanadında kalmayı seçtiğini görüyoruz. solak nadal'a karşı geçen seneki hataları yapmaz derken roma masters'da aynı sistematikle oynayıp kaybetmişti. öte yandan ilk turdaki alexei popyrin ve 4. turdaki jannik sinner maçlarında nadal herhangi bir fiziksel zorlanmaya tabi tutul(a)madı. iki maçta da bu iki oyuncu biraz daha akıllı olsalar (popyrin'in kendisi heyecandan seti alamadım diye itiraf bile etti) ve biraz daha nadal'ın backhand kanadında kalsalar en azından 1 set koparmaları çok mümkündü. nadal'dan toprakta bir nebze daha az korkan diego schwartzman zaten çeyrek final maçında 2. seti alarak bunu başardı. nitekim 3. sette 3-4'teki oyunda 30-30 iken kortun içinden vurduğu forehandde basit hata yapmasa belki de 1 setten fazlası olacaktı. fazla uzatmaya gerek yok. djokovic sert zemindeki kadar keskin değil, nadal ise daha şurada 8-9 ay önce oynanan roland garros 2020'den bu yana herhangi bir sallantı geçirmedi ve bahsettiğim gibi fiziksel olarak test edilmedi. 3-0 nadal lehine bitmesi çok olası.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!