2002 Dünya Kupası Elemeleri 3. Hafta Karşılaşması
18:00 Tevfik Behramov Stadyumu
0 - 1
 • 3
  17 eylül 2020 neftçi bakü galatasaray maçı öncesi aklıma gelen maç.

  30 bin kişilik tevfik behramov stadyumu‘nda oynanan ve iki kardeş ülkeyi karşı karşıya getiren maçta tribünlerde yaklaşık 45 bin kişi vardı. bundan sebep sanırım azeri futbolcular maça ekstra bir motivasyonla çıkmıştı.

  gayet sıcak niyetlere televizyonun karşısında oturmuştuk ki azeri kardeşlerimiz sahada oldukça sert oynayarak takımımızı yıldırmaya çalışması hepimizi şaşırtmıştı. hatta hakan şükür’ün rakip kaleciyle yumruklaşma yaşadığını bile hatırlıyorum. devre arasında ve maç sonunda koridorlarda olaylar yaşanmıştı. maçı kral’ın son dakikalarda attığı golle 1-0 kazanmıştık fakat zayıf rakibimiz ne hikmetse sahaya ekstra bir motivasyondan öte değişik bir hırsla çıkmıştı. bizimkiler de anlam veremedikleri bu hırsa aşırı reaksiyon göstermiş ve maç içinde sürekli kavgalar yaşanmıştı. hatta maç sonu otobüsümüz falan taşlanmıştı.

  neden bu kadar olay yaşanmış, niye ortam bu kadar gerilmişti hatırlamıyorum ama yaşanan olaylar iki ülkeye de hiç yakışmamıştı.
 • 4
  hayal meyal hatırladığım maç.

  tansiyonun yükselmesinin sebebi, milli takımın %90'ının galatasaray'dan oluşması ve galatasaray'ın son 6 ayda hem uefa hem de super kupayı alması nedeniyle azerbaycan türkü kardeşlerimizin aşırı hırslanması ve kendilerini göstermek istemesi.

  o dönem dünyanın 1 numarasıydık iffhs'de.

  taffarel, popescu, hagi hariç dünyanın en iyi takımıyla oynuyoruz "ezilmeyelim" kafasına girdiler sanırım.