• 477
  aslında çok şey yazmak istiyorum ama kısa keseceğim. bu maçı tribünden izlediğim için eve geldim ve tekrarını izlemek istedim. daha 6. dakikada karşıma çıkan pozisyon bu oldu.

  https://streamable.com/n7yfq

  yani şimdi ikinci sarıdan diagne kırmızı görmesi lazımsa bu da sarı kart. ve inanın maç boyunca 9-10 adet böyle pozisyon bulabilirim. sürekli ataklarımız, oyun hızımız kesildi. onlara tek sarı kart gösterdiğinden emin değilim. en azından bu pozisyonlar içinde vermemiştir. trabzonspor'un bence haklı olduğu en önemli serzeniş kendilerine verilmeyen penaltı pozisyonu. onun haricinde hakem her iki tarafa da adaletli davranmadı. maçı hakem yüzünden kaybetmiş gibi davranıp, galibiyetimize gölge düşürenlere inat bu takım şampiyon olacak!

  edit : trabzonsporda tek kart penaltı yapan uğurcana çıkmış. buradan da görüyoruz yapılan algı oyununu.
 • 478
  son yolların belki de en güçlü oyun başlangıcının yapıldığı maç. bir takımın rakibini aradaki güç farkı ne olursa olsun böylesine kapattığı bir maç ben hatırlamıyorum.

  terim takımlarının en önemli alamet-i farikası olan savunmanım mümkün mertebe önde kurulması olayının adeta suyunu çıkarıp, marcao-luyindama ikilisini neredeyse trabzon yarı alanının ortasına konumlanırdığımız bir maç oldu. zaten belhanda ve ndiaye'nin gole bu kadar yakın olmalarının da sebebi buydu. bu maçta belki de verim alamadığınız tek oyuncu henry onyekuru oldu. onu da forvetiz oynama alışkanlığına bağlıyorum.

  inanıyorum ki bu maçta ortaya koyduğumuz başlangıç futbolumuz galatasaraylılar dışındaki herkesi derin bir korkuya gark etti. zaten hakem bahanesiyle kopan fırtınanın da nedeni temelde bu bence. bu oyunu daha iyi tatbik edecek orta saha elemanlarıyla seneye çok daha güçlü olacağız. daha şimdiden ki ciddi manada yolun başındayız, türkiye standartlarının üstünde bir anlayışla oynayan takım bir karac takviye ve yeterli pratikle lige ambargo koyacaktır. umut ediyorum ki bu futbolumuzla orta vadede avrupanın da en güçlü 8-10 takımı arasına gireriz.

  özellikle ilk 20 dakikalık oyunla ciddi manada gurur duydum. bu maçı bu bölümünü unutmayın, unutturmayın.