• 20
  karagümrük teknik direktörü francesco farioli'nin teknik direktörlük kariyerindeki 3.maçı olacaktır. ayrıca genç teknik adam maç günü 32.yaş gününü kutlayacak. karagümrük ile çıktığı 2 maçta 1 galibiyet 1 beraberlik aldı ve takımı henüz gol yemedi. bize karşı ilk büyük maçına çıkacak diyebiliriz.

  karagümrük'e geçtiğinden bu yana geriden (kaleciden itibaren) oyun kurma ve alan parselleme üzerine çalıştığını gözlemlemek zor değil. özellikle bekleri kullanarak topu geri kazanma ve atak devamlılığı sağlama konusunda iyi iş çıkarmışa benziyor. takımda aynı dili konuştuğu oyuncu sayısının fazla olması da şimdilik bir avantaj gibi. kazanıp ivmelenmek ve adından söz ettirmek isteyecektir.
 • 22
  kazanmak zorunda olduğumuz için "muhtemelen" altı teknik anlamda boş, müthiş bir gazla çıkarız. 6 nisan 2021 fatih karagümrük hatayspor maçını teknik ekipten kimse izlememiştir. izlese de bu maç dahilinde bir strateji, bir hazırlık yapılmamıştır "muhtemelen". sonuçta biz önlem almayıp, aldıran takımız. o yüzden : "galatasaray şöyledir, böyledir, saldırın, bu maçı kazanın vs." mottolarının oyunculara etkisi "muhtemelen" maçın sonucu belirler.

  teknik anlamda altı boş dediysek, o kadar da değil. "muhtemelen", kazanmak zorunda olduğumuz için asgari 4 forvetle çıkarız bu maça: falcao, mostafa, henry, halil hatta gedson'u forvette görebiliriz. sonuçta illaki hocanın sihirli bir dokunuşu, bakın ben yaptım denemesi olur bu maçta da. artık sonrası kader, kısmet, kaç atarız-kaç yeriz o bölümler allah'a emanet.

  hafif kinayeli bu entry'de çok fazla "muhtelemen" kullanılmasının nedeni de şu: çünkü biz muhtemellere kalmışız artık. bu arada tdk tanımı umulur, beklenir anlamları taşır. işte biz de tam böyle umut edip, bekliyoruz, bir şekilde kazanalım diye.

  (bkz: vur kır parçala, bu maçı kazan)
 • 23
  hoca iki gündür antremanları yardımcılarına bırakmak ve sadece fotoğraf çektirmek için sahaya inmek yerine takıma adam akıllı sert idman yaptırdığı için cumartesi kazanacağımızı olurda kazanamazsak bile ciddi ve savaşan bir futbol oynayacağımızı düşünüyorum.

  umarım galibiyet sonrası sezon bitene kadar bütün antremanlarda eskisi gibi tribünde oturmak yerine ciddiyeti bırakmadan antreman sahasında takımı çalıştırır. geriye kalan maçlarda bize yine "laubalisaray" izletmek zorunda kalmaz.
 • 24
  ıleri derecede geçen yıla benzemeye başlayan sezonun bir diger maçı. ılginçtir ki geçen sezonun da ikinci yarısına fırtına gibi başlayıp, pandemi öncesi iyi oyun oynasak da iki maçta puan kaybetmiş ve pandemi arasına çıkmıştık. dönüşte her hafta acaba bu hafta mi diye diye galibiyet yüzü görmeden, hatta sahada en ufak bir mücadele bile görmeden sezonu bitirmiştik. şu an yine o hisse doğru gidiyoruz sanki. kotu oyun, kötü mücadele eden resmen canı çekilmiş bir takım sahada. ınşallah kazanırız, başka bir şey dilemiyorum. yıllardır doğru düzgün yapamadığımız işleri bir maçta yapmayı beklemiyorum...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!