• 276
  birkaç gün öncesine kadar bu maçı hatayspor açısından 'basiret bağlanması' ve 'aşırı konsantrasyon' olarak yorumluyodrum.
  kadir çetinçalı' nın iddialarından sonra ve billong' un mili takımına çağrılmasından sonra bu maç hakkındaki düşüncelerim değişti.
  şimdi herkesin atladığı bir konu daha var ; maçtan 2 gün önce ömer erdoğan' ın virüse yakalanması ve takımın istanbul' a hocasız gelmesi...
  ne enteresandır ki teknik heyet ve futbolculardan kimse de vaka yokken bir tek ömer hoca virüse yakalanıyor maçtan iki gün önce.
 • 277
  8-0 ankaragücü maçı ile ilgili yaratılan şaibe ve galatasarayımıza 1-0 galibiyetin bile yettği düşünülürse, bunun sonucunda şampiyon olduğumuz bilinirse ne tinercilere, ne de onlar gibi futbol tarihini bilmeyen diğer cahillere “8 gol atmanız lazımdı da sekiz tane attınız” savunması yapmamız gerekmez..

  kaldı ki o maç, son maçtı.

  gelelim bu maça. bu maç öncesi hatayspor beşinci veya avrupa kupası iddiası var, ayrıca lider beşiktaş galatasaray’ın altı puan önünde, bununla beraber sadece galatasaray değil, puanı ondan daha iyi olan fenerbahçe var, beşiktaş galatasaray ile deplasmanda oynayacak ve muhtemelen üç puan kaybedeceğini de biliyor.

  buradaki senaryo şu; olur da puanlar eşit olursa ne kadar çok gol atarsak kardır. kaldı ki, maçtan önce bırakın fark, maçı kazanıp kazanmayacağını bile bilmiyorsun. burada senin forvetin abubakar ile aynı memleketli olan futbolcu aptallığın daniskası hatalar yapıyor, resmen sahada yürüyor, yedi sıfırlık hezimetin başrol oyuncusu oluyor. ve bu hareketleri sonucunda kulüpte olan sözleşmesi feshediliyor.

  soru bir: neden futbolcunun sözleşmesi feshedildi?
  soru iki: hatayspor gibi başarılı, ligi ilk beşte bitirme olasılığı olan bir takım nasıl olur da averaj takımı olur?
  soru üç: madem abu bakar ile görüştüğü iddia edilen defans oyuncusunun bir suçu yok, gayet temiz oynadı, neden kadro dışı bıraktınız? ne biliyordunuz? kamuoyuna açıklamayı düşündünüz mü?

  soru dört: allah belanızı verecek mi?
 • 278
  (bkz: #3172960)

  edit: o hafta biz puan olarak gerideydik ancak beşiktaş ile fenerbahçe kapışıyordu. işini sağlama almak isteyen taraf vardı. bizim alakamız son haftalarda gaza basmamız oldu. beşiktaş tüm sezonu 10 puan önde götürdü havası verilmesine hiç gerek yok. maçın görüntüleri de ortada. bu işin bizim kötü geçen sezonla alakası yok. olay belli.
 • 279
  maçın oynandığı gün galatasaray ve beşiktaş arasındaki puan farkı altıydı ve daha ikinci maç* oynanmamıştı. ilk maçı* ise beşiktaş 2-0 almıştı. o gün bu işin genel averaja kalma ihtimali çok çok düşük bir ihtimaldi. açıkçası bu yönden bir sıkıntı yok ancak hatayspor stoperinin bu maçtan sonra neden kadro dışı kaldığını açıklamalı hatayspor yönetimi. açıklamayacaklarsa bizim yönetim bunun üstüne gitmeli.
 • 280
  neden beşiktaş'ın averaja ihtiyacı vardı gibi bir algı yaratılıyor ki? beşiktaş'ın maçı kazanmaya ihtiyacı vardı ve maçı enteresan şekilde kazandı.

  7 gollü olması ve billong'un maçtan sonra kadro dışı kalmasını sağlayan performansı gün gibi ortadadır.

  beşiktaş'a o an için averaj gerekip gerekmemesi bir konu değil. beşiktaş'a 3 puan gerekiyordu ve çoğunluk beşiktaş'ın bu maçta takılabileceğini düşünüyordu çünkü hatayspor ligin en etkili takımlarından biriydi bu maça kadar. billong ve akintola'nın entersan performansıyla iş ilk yarıdan koptu, sonrasında averaja gitti.
 • 282
  üzerinde spekülasyon yapılan maç.

  hatay stoperi hakkındaki iddialar, bu maç performansı ve sonrasında kadro dışı kalması ve ardından millî takıma seçilmesi enteresan.

  koca kulübümüz var, işi araştırıp delilleriyle ortaya koymalı ve suç duyurusunda bulunmalı gerçekten böyle bir şey varsa.

  böyle bir olay varsa illa ki ortaya çıkarılabilir. o yüzden şike falan var diye taraftarın sosyal medyada yazması değil ciddi bir şey varsa hukuki sürecin başlatılması gerekir.

  yoksa şunu gören rakiplerin diyeceği ağlamayın olur.
 • 284
  bu maçı sadece averaj özelinde okumak mantıklı değil. hatayspor gibi güçlü bir takımı sadece yenmek için yapıldı belki de ne yapıldıysa. ama öyle rezalet bir savunma vardı ki beşiktaş, attığından fazlasını da kaçırdı. iyice araştırılmalı, üzerine gidilmeli bu konunun. o zaman averaja kalınacağı bilinmiyordu diyerek fark atılması masum gösterilemez. galibiyetin de nasıl geldiği sorgulanmalı.
 • 285
  üstüne sonuna kadar gidilmesi, en azından üzerinden haklı bir algı yönetimi yapılması gereken maç.

  ilk yarıyı izlemiştim sadece. izlerken hatay’ın savunması ve ön libero mevkiinde bir gariplik olduğunu hissettim ancak beşiktaş’ın bu sezonki tüm şaibesine rağmen bu maçı şansa yormuştum.

  billong’u gösteren videoları izledikten sonra üstüne bu söylentiler de çıkınca bu maçın ciddi anlamda şikeli olduğunu düşünmeye başladım.

  ayrıca emin olun bu organize kötülük, galatasaray’dan tahmin ettiğimizden çok daha fazla korkuyor. bize bizden daha çok inanıyor. yani bu maçtan önce işin genel averaja kalma ihtimalini düşünmüşlerdir. nitekim de korktukları başlarına geldi ama sezon boyunca yaşanan şaibe boşa gitmedi...
 • 288
  keşke iş sadece bu maçla sınırlı olsa.

  yazılacak, söylenecek çok şey var daha.

  kendi kalesine atılan absürt goller, eski futbolcularının yaptırdığı fantastik penaltılar, onlarca yugoslav faulü, dirsek atma ve bileğe basmanın galatasaray'a kaplan kesilen hakemler tarafından görülmemesi gibi.

  beşiktaş'ın şaibeli puanlarını tek tek irdeleyip birini ispatlasak yetecek de. nerede o yönetim.

  türk futbol tarihinin en şaibeli sezonunda oynanan maç.

  (bkz: bu ateş üfleyerek sönmez)
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!