• 2026
  saçma sapan açıklamalar yapmış türkiye futbol federasyonu başkanı. hem kulüpleri hakemlere yüklenmekle suçluyor, hem de kuluplerin tavırlarına göre bir hakemi belirli maçlara atamayan veya haftalarca dinlendiren alt kurumlarına hiç bir şey söylemiyor. kulüplere altyapıya önem vermedikleri yönünde haklı bir eleştiri yaparken, onları buna teşvik edecek veya zorlayacak hiç bir karar alımında bulunmuyor.

  http://www.haberturk.com/...masi-1669830-spor/33
 • 2027
  yabanci kurali 2019 a kadar geçerli ama sezon sonunda yedek bekleyen yabanci oyuncular için bir degisiklige gidebiliriz demi$ ve cumhurba$kaninin bu konuda beyanatlari var diye eklemi$. cumhurba$kanini ne ilgilendirir bu mesele anlami$ degilim. öte yandan stadlar doluyor ve lige kalite geldi deyip, buna ragmen kurali degistirecegiz demi$.

  ha, bir de video hakeme de kar$iyiz demi$. tabi, müsabakalari kafasina göre manipüle edemez yoksa.

  her husuta gidip avrupalilari kopyalariz ama gel gelelim mevzu bahis futbol olunca ve i$in içine rant falan girince kendi bildigimizi okuyoruz.

  bu arada kendisini tebrik ediyorum. öldügünde mezarina i$enecek (adam)lar siralamasinda açik ara farkla liderligini sürdürmeye devam ediyor. ba$arilarinin devamini diliyorum.
 • 2029
  bu adamın federasyon başkanı olarak herhangi bir demeci veya icraatinin, bu saatten sonra ciddi ciddi tartışılması tamamen zaman kaybı. taraftarından basın mensubuna, oyuncusundan hocasına kadar futbolumuzdaki herkes, bu adamın bulunduğu konumun ne olduğunu biliyor, ve genelde kabullenmişlik olduğundan da susuyor. caner erkin'e verilen ceza sonrası yaptığı demeç ile bence beşiktaş'ın çocuğu görevini devam ettiriyor. bakmayın beşiktaşlıların böyle ağladığına kızdığına, resmen ekmeklerine yağ sürdü. anasının ak sütü gibi hakedilmiş bir ceza var ortada, ama bu herif gerizekalı bir açıklama yaparak okları üstüne aldı ve beşiktaş'a mağdur edebiyatı ortamı hazırlattı. nasılsa herhangi bir eleştiri, bir hakaret bu adamın ne karakterini ne konumunu etkileyebiliyor ülkemizde, kaybedecek bir şeyi yok. ama kazanan beşiktaş oldu, şeref yoksunu oyuncusunun yaptığı konuşulacağına, beşiktaş üzerinden kural değişikliği, 2 yıl şampiyon olan, avrupa'da destan yazan (!) takımın nasıl aşağı çekilmeye çalışıldığı konuşuluyor...
 • 2030
  "aslında kendisi iyi, melek gibi adam ama çevresi kötü" arabeskliğiyle kollanan tırt futbol yöneticisi.

  medyada alttan alttan işlenen mesaj bu. hangi futbol programını, yorumcusunu dinlerseniz dinleyin, izlerseniz izleyin asla ve asla yıldırım demirören ismine dolayısıyla da demirören markasına bir eleştiride bulunulduğuna şahit olamazsınız. pfdk ve tahkim kurulu yerden yere vurulur (haklı olarak), tff yöneticileri foseptiğe sokulup çıkartılır (haklı olarak) ancak yıldırım demirören hakkında kesinlikle sert söylemler dile getirilmez. bu ikiyüzlülüğün temelinde demirören markasının siyasi erkle olan karşılıklı çıkarları ve bazı ana akım medya organlarının demirören'ün himayesi altında oluşu vardır.

  edit: düzenleme
 • 2031
  fenerbahçe'yi küme düşmekten, beşiktaş'ı soktuğu borç durumundan bir şekilde (!) kurtarmak için atanmış, arkasında sağlam güçlerin olduğuna inandığım (aksi halde 1 dakika tff başkanlığı yapamaz) şahıstır. türk futbolu, bunun gibileri orada tutan güçlerden ne zaman kurtulursa o zaman sıçrayışımız muazzam olur. yabancı sınırı vb. suni gündemleri değil, şampiyonlar ligine 3 takımla nasıl katılabilirizi tartışırız. hayatımda gördüğüm en mide bulandırıcı ve adil yönetime uzak kişilerdendir. bu şahsın hakkını en sağlam felipe melo de carvalho kardeşimiz teslim etmiştir. melo bir ropörtajında "neler olduğunu iyi biliyoruz" demiş ve elini sıkmayarak en sağlam gollerinden birini atmıştır. sırf bu yürekliliği, dobralığı ve mertliğiyle bile melo kardeşim benim için bir çok galatasaray evladı lanse edilen tuhaf insandan daha evlat, daha kardeştir.