• 5
  (bkz: stajyer reis)

  igor tudor başlığına stajyer yazmadan duramayan yazar.
  gecen sezon tudor lafları cıkınca rikerink'ten kat be kat iyidir demiş:

  (bkz: #2127385)

  3-4 ay sonra kötü hoca gitsin demiş:

  (bkz: #2215705)

  sonra tekrar ümitlenmiş:
  (bkz: #2255190)
  (bkz: #2256069)
  sonra sevmiş. teknik direktörümüz bile demiş:
  (bkz: #2265634)

  2 maç kaybedince ise bir anda stajyer ilan etmiş kendisini. o gün bugundür sürekli stajyer yazıyor baslıgına:
  (bkz: #2274495)
  (bkz: #2293337)
  (bkz: #2295820)

  stajyer olarak egitilmesi gereken stajyer falan diyip kelimeyi kullanmak icin baya ugrasmıs, bir cümlede iki kez.

  en son başa dönmüş bu noktada. gecen sene rikerink'ten kat kat daha iyidir dedigi adama bu sene yine rikerink üstünden giydirmis:
  (bkz: #2301377)

  yani rüzgar nerden eserse oraya savrulmuş negatif yazar. (bkz: skor yorumculuğu)

  edit: elbette ki kimseye tudor'u neden eleştiriyorsun demiyorum. tudor bolca eleştiriyi hakediyor.
  amma velakin başlığının altına girip sürekli hakaretvari entryler yazılması, 'stajyer de stajyer'den öte pek de bir şey yazılmaması hoş olmuyor. modların da bu hakaretvari entrylere müsade etmesi tuhaf.
 • 8
  skor yorumculuğundan çok galatasaray'ı kişilerden bağımsız seven bir yazardır. igor tudor riekerink'ten iyi bir hocadır bu konuda hemfikir olmayan kimse yok sanırım ancak ne tudor ne de riekerink galatasaray teknik direktörü değildir.

  tudor, ahmet, mehmet, selçuk, arda, fatih bunların hiçbiri galatasaray isminden büyük değildir. galatasaray iyiyse severiz takdir ederiz. galatasaray kötüyse de daha iyilerini bulmaya çalışırız. bu kadar basit. fanboyculuk oynamıyor diye bir yazar hakkında bu derece saçmalamaya gerek yok.

  tudor zamanla iyi hoca olabilir, kişilik olarak da seviyorum adamı ancak östersunds maçları ve iki sezondur derbilerde yüzümüzü yere eğmektedir. ligin ikinci yarısındaki derbilerde ve sezon sonu kritik maçlarda kendisine gözü kapalı güvenen varsa onlara da saygı duyuyorum ama güvenmeyen insanlar olarak da haklı sebeplerimizin yeterince olduğunu düşünüyorum.

  edit: bu arada isteyen varsa tudor entrylerimi gözden geçirebilir. başlığında bulunduğum arkadaştan daha çok fikrim değişti. çünkü insanız lan fikir değişebilir.
 • 9
  (bkz: #2265634) saçmalamazsa diye şart koşup saçmaladığını gördüğü andan itibaren giydirmeye başladığı/devam ettiği teknik direktörü nasıl sevmeye başlamış olduğunu anlayamayan yazar.

  kendisi hakkında küsuratlı sallayayım da konuyu eğip büktüğüm anlaşılmasın tadında entry giren stajyer severleri üzmüş yazar.

  riekerink üzerinden giydirince hemen riekerink hayranı oluşu ise sözlüğün bazı yazarlarının bakış açısı mucizesi olabilir.

  stajyer'e hoca diye entry girdiği için ise gerçekten pişman olan yazar.

  ha skor yorumculuğu demişken; tudor'un derbi istatistikleri 8 maçta 1 beraberlik, 7 yenilgi, 2 gol atılmış (tamamen alelade goller) 18 gol yenmiş. peki.

  edit: daha 40 yaşına bile ayak basmamış, kariyerinde galatasaray öncesi doğru düzgün takım bulunmayan adama stajyer demek hakaret olmuş. hakaret etmek isteyip stajyer kelimesini kullanmak... şaka herhalde.
 • 10
  igor tudor -kendince- yanlışlar yapınca gömmüş - evet biraz abartarak - sonrasında da doğru - yine kendince - şeyler yapınca hafiften ısınmış, övmüş , sevmiş.

  açıkcası ben bi anormallik göremedim. bir insana karşı sabit fikirli olmasından daha iyidir. kendince, galatasaray'a katkısını değerlendirerek pozisyon almış tudor'a karşı. bence gayet normal bi hareket.

  çok iddalı öngörülerde bulunup yanıldığı durumlarda tabi hep beraber dalga geçeriz de öyle bi durum da göremedim. *
 • 13
  kendisiyle belki fikirlerimiz uyuşmuyor ama böyle hedef gösterilmesine karşıyım. sadece kendisinin değil hiç bir yazarın başlığının altında linç edilmesini doğru bulmuyorum. bir insanın fikrini beğenmiyorsanız bunun iki yolu vardır.
  1- o başlık altında karşı fikri sunmak
  2- özel mesaj atıp, medenice o konu hakkında tartışmak.
  misal bir renkdaş geçen gün benim yazdığım entry üzerine mesaj attı. onunla defalarca mesajlaştık, belki yine anlaşamadık ama birbirimizi kırmadık.
  yazarların başlığı altında böyle şeyler yazarak bu mecrada dostluğu değil, düşmanlığı arttırırız. buradaki herkes ben de dahil olmak üzere fikirlerimiz değişmiştir. eskileri bulup çıkarmak marifet değil. herkesin galatasaray'ın iyiliğini istediğinden şüphem yok. kimisi bunu çok pozitif bakarak yapar. kimisi de negatif bakarak. bende negatif insanları sevmiyorum. hatta eşim de çok negatiftir ama evliyiz:) o yüzden kimseyi kırmaya gerek yok diye düşünüyorum.
  (bkz: nickaltı linçte bugün)
 • 14
  tudor hakkında düşüncelerinin değişken olması normal olan yazar. geçen sene geldiğinde çoğumuz destekledik, hırs, koşu, kondisyon vs dedik ama kazın ayağının öyle olmadığı görüldü. sene başı sneijder krizi, östersunds faciası derken mucize eseri başladı lige. sonra 8'de 7 yapan takımı görüp "çok mu önyargılı olduk acaba" dedik ama büyük maçlardaki taktiksel fanteziler yüzünden yine eleştirdik. bunları dile getirmeyip körü körüne desteklese daha tuhaf olurdu kanımca. açıp bakarsanız bende veya diğer yazarlarda da böyle entryler görebilirsiniz.

  yukarıda da belirtildiği gibi, nickaltında tartışmak çok doğru değil. anlaşamadığımız konularda bile olsa özel mesaj yoluyla fikir alışverişinde bulunmak daha şık olur.
 • 17
  fikirleri değişebilir ancak bu kadar kısa sürede olmamalı.

  hepimizin takımdaki oyuncular, hocalar, başkanlar hakkında düşünceleri zaman zaman değişiyor ama önyargılı ve sabırsız olduğumuz da bir gerçek.

  özel mesajla yazmak istememiş olabilir, belki muhabbeti yok bu yazarla.
  ama nickaltı yerine igor tudor başlığına yazabilirdi belki ama bu kez de modlar entry başlığa uygun değil diye silerdi muhtemelen.

  hedef göstermek, linç etmek diye bir şey yok, otopark nickli yazar beyefendi gibi yazmış düşüncelerini, kötü bir söz söylememiş bile.

  alınmaca gücenmece olmasın.