• 1
    6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçında alenen yapılmıştır. tff ve fenerbahçe yönetimi gizliden görüşerek kamuoyuna paylaşmadan maça seyirci alınmasına karar vermiştir. maçı oynayacak galatasaray tarafına haber dahi verilmemiştir. üzerine dalga geçer gibi bu sezon bir daha tekrar edilmeyeceği söylenmiştir. o gün türkiye geneli sokağa çıkma yasağının olduğu ve şahısların 2. doz aşı vurulmadığı da skandalın büyüklüğünü arttırıyor. nihat özdemir tüm kurulları ile istifa etmelidir.
  • 3
    seyircisiz oynanması gereken 6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçı hiçbir resmi açıklama yapılmadan seyircili oynanmıştır. fenerbahçe tarafı ile gizli görüşmeler yapılmış ki stada kimlerin gireceği belirlenmiş. federasyon buna müsaade edip galatasaray ve kamuoyuna bildirmediğine göre açık açık takım kayırmış ve alanen seyirci şikesi yapmıştır. gelecekten gelen yazarlar için bu olay pandeminin 11. ayında sokağa çıkma yasağının olduğu gün gerçekleşmiştir. stada giren kişiler sağlık çalışanı olsa bile aşılarının 2. dozunu olmamışlardır. üzerine federasyon başkanı pişman olduğunu ve beklenildiği gibi fenerbahçe’ye uygulanan bu ayrımın sezon boyunca tekrar edilmeyeceğini söylemiştir.

    bu olay arda turan’ın ağzından çıkan bir cümle kadar konuşulmuyor, gündem yapılmıyor. bu da bizim ayıbımızdır.

    edit: gulbaba1481‘in eklemeleri ile birkaç bilgi daha verelim. akredite olmayan kişi sayısı 2500 kişiydi. sağlık çalışanı olarak davet edilen 150 kişinin sadece 70’i maça gitmiştir.