• 515
  fenerbahçe'nin asıl sorunlarını bilen yorumcudur. volkan arslan denen yetenek fakirinin "ata demirer maçtan önce bizi eglendirip stand-up yapmaya gelmişti çıktık 4 yedik hahahaha" diye açıklamasından sonra "ya kardeşim ne stand-up dünyanın en büyük komedyenini getir kadro kötüydü kadro uğur uçar, ferhat öztorun ile maç mi kazanılır" demişti.

  aynı kadro kötü eleştirilerini fener için de yapar bu arada. haklı da geçen 3 yılda fenerbahçe'nin en büyük sorunu kadroydu. bu yıl değil. bu yıl asıl sorunun ne olduğunu bilir ama söyleyemez. en azından şimdilik.
 • 516
  burada cok elestirilse de yanlisa yanlis diyen yorumcudur. sunu kabul edelim elbette adam fenerbahçeli ve haliyle fenerbahçe'nin başarılı olmasını isteyecek ve onlara yapılan hatalara karşı sinirlenecek. ki ona rağmen gayet de sakin kalip söylüyor bunları. yorumcu olduğunun farkinda ve kendine o kadar güvenli ki fenerbahçeli olduğunu saklamıyor zaten.

  öncelikle surada anlaşalım kim olursa olsun elestirilecek kişiyi aliyor hiç tatava yapmadan eleştirebiliyor.
  (bkz: aziz yıldırım)
  (bkz: ali koç)
  (bkz: aykut kocaman)
  (bkz: mustafa cengiz)
  bizim icimize sinmese de
  (bkz: fatih terim)

  ayrica yeri gelince de övmesini biliyor.
  ama en önemli özelliği bence kimseye eyvallahı yok çıkıyor çat çat söylüyor söyleyeceğini. ayrıca futbolun ruhu ve kulüplerin siyasetini iyi tanıyor biliyor. izleyicilerine deger verip onlarla görüşüyor beğendiklerini refere ederek yayinlarinda/yazilarinda söylüyor. bir eksisozluk gafı var elbette ama o sene fenerbahçe cok kötüydü fenerliler neye suc bulacağını şaşıriyordu zaten yönetim elestirisi esnasinda yaşandı bu gaf.

  konuşurken kendisini dinletiyor, cok iyi hikayelestirebiliyor ve kendini geliştirmiş biri. ayrica bilmediğine de bilmiyorum diyor "x arkadas bu konuda daha iyi o yorumlar zaten detayli" diyebilme erdemine sahip.**

  bu sezon* haber globalde kontra, volede ise son raund ve tatava programlarinda yorum yapıyor.
 • 517
  covid olması sebebiyle 1 hafta ekranlardan uzak kalıp, galatasaray'a saçma sapan sektirmeye fırsat bulamayınca yine övülmeye başlanan yorumcu.

  kendisi hasta olmasa şimdi "galatasaray maçlarının hakemleri araştırılsın, rize maçındaki penaltı penaltı değil, artık yeter, fatih terim'in ceza alması lazım" diye saçma sapan şu an bas bas bağırıyor olurdu. yahu hakemlik hiçbir olayın olmadığı maçta "marcao'ya sarı verilmedi, hakemler marcao'ya dikkat etsin, insan 1 sarı vermez mi ya" diye 1 ay her program, her maçtan sonra aralıksız sayıkladı bu adam. diğer leblebi, fıstık, etkisiz elemanları saymazsan şeytan ile beraber medyadaki en büyük galatasaray düşmanı bu adam. yeri geldiğinde rıdvan da fenere sektiriyor, galatasaray'ı övüyor. bu mu yani kriter?

  futbol hakkında bilgisi olmadığından işin hep magazin boyutunu kahve ağzıyla anlatıp, iki taklit yapıp beğeni topluyor ya vallahi delirmemek elde değil. adam bildiğin holigan, galatasaray'dan bahsederken gözü dönüyor, daha 1 tane fb maçında şu penaltı ucuzdu, şunun kırmızı kartı vardı dediğini 1 kere duymadım ama hayal dünyasında yaşanan marcao'nun sarı kartlık pozisyonu için uyuyamaz. asla fb'nin zararına olacak bir açıklama, itiraf yapmaz, takıntılı bir şekilde galatasaray'a saldırır. yanına koydukları sözde galatasaray'ı temsil eden yorumcular da bu adamın algı çalışmalarına, karalamalarına, ithamlarına karşı sığır gibi bakar, yalandan güler, bazen katılırlar. 40 yılın başı gık demeye kalksan da kibariye'nin annesi gibi feryat figan bağırır çağırır. adam sana düşman yahu, galatasaray'ın durumu o dönem iyiyse gözünü kan bürüyor adamın bahsederken. kaşı, gözü şekil değiştiriyor, ellerini koyacak yer bulamıyor.

  burada hakkında yazılanları da şok içerisinde okuyorum. şöyle hikayeleştiriyormuş, şöyle güzel anlatıyormuş. şu adama "halk adamı, dobra adam lafını esirgemez" yakıştırmalarını kim nasıl yerleştirdi onu da anlamıyorum. sanki serdar ali çelikler değil de ata demirer, mehmet ali erbil bana. adamın göbeğini masaya koyup anırmasından başka halka yakınlığı yok, esirgemez dediği lafları da sana zarar vermek, kendi takımına da yarar sağlarken eserigemiyor. yaptığı muhabbeti en yakın kahvede yapacak en az 3 tane dayı var. tipi kendisine benzeyeni bile bulabilirsiniz. bu neyin yokluğu?
 • 518
  türk insanı genel olarak çabuk unutuyor.

  serdar ali çelikler, atanamamış mehmet demirkol'dur.

  bunların tarzı doğru günde galatasaraylıya yaranıp, sonra alttan alttan bel altı yapmaktır. biricik fenerbahçeleri için çalışırlar. yemeyin bu tarafsızlık sosuyla bezenmiş herkesin bildiği yorumları yaptıklarında.

  kimi övdüğünüzü unutmayın, yarın sövmeye geldiğinizde...
 • 522
  gs-fb'den bağımsız, bizim ülkedeki her başarılı komplocu gibi seviliyor.
  onca ülkeden insan tanıdım bizim memleketin insanı kadar kanıtsız, alakasız komplo teorisi peşine düşen, her türlü teoriye atlayan millet görmedim.

  serdar ali'nin net tanımı budur. "ya biliyoruz neler oluyor oralarda da..." diye başlar, sallar da sallar. bir şey bildiği de yoktur. koy köy kahvesine sırıtmaz. koy okey masasına sırıtmaz. serdar ali budur. paragraf paragraf öven gs taraftarına sitemlerimi yolluyorum.
 • 524
  2017'ye kadar fatih terim medyada, orda, burda yerin dibine sokulurken ve kendisi de sıklıkla eleştirirken haddini aşan yorumlara karşı fatih terim'in kim olduğunu hatırlatıp "ağır olun beyler" diyen tek kişi kendisidir. susan ya da lince katılan onca galatasaraylı varken hem de. merhum kırmızı çizgi programını izleyenler bunu bilirler. galatasaray durs*n'dan kurtulduğu gün koca yayında galatasaray'ı nasıl övdüğüne ben bizzat şahit oldum.

  her insan gibi saçmaladığı, her fenerli gibi hakem de hakem diye ağladığı çok vakidir ve konu fenerbahçe olunca dışa karşı korumacılığı da vardır ama herkesin tek tip olmasını bekleyip de olmayanı böyle şeytanlaştırırsak bu hayatta çok kazık yeriz.

  her işimize gelmeyen yorumda birilerini cehennem kazanına atıyoruz. bu doğru değil.
 • 528
  fanatizm gözlükleriyle bakarsak nefret edilmesi gereken fenerli yorumcu. hatta fenerli olmasi bile yeterli. ancak biraz objektif bakılması gerekmiyor mu futbola bu adam galatasaraylı olsaydı, ağzını doldura doldura belhanda konuşsaydı taylanın son performansını sulandira sulandira anlatsaydı sözlük ahalisi tapardı. adamın kendine has bi üslubu var diğer yorumculardan farklı dikkat çekiyor, bunu da kabul etmek lazım.
 • 530
  tipik bir beşiktaşlı özelliklerini taşıyan fenerbahçeli yorumcu. tıpkı beşiktaşlılar gibi çok fazla başarısızlık gelince bunu takımına yediremez ve suçu başka yerlerde arar. böyle zamanlarda karşı tarafın konuşmasına da pek müsaade etmez. tartışma esnasında karşı tarafı genelde dinlemez çünkü kendi futbol doğruları vardır. artık bu doğruları gelip sözlük okuyarak mı oluşturmuş yoksa futbol izleyerek mi, orasını bilemem. ama eğer ki keyfi yerindeyse veya derin nefes almayı ihmal etmemişse; karşı tarafı dinleyebilen ve doğru çıkarımlar yapabilecek, tartışmaya katkı sunabilecek biri.
  ben kendisini severek takip ederim ama futbol yorumculuğu için değil komedyenlere taş çıkaran muhabbetinden dolayı.