• 6075
    kendisine teşekkür etmek istediğim galatasaray'ın 2020-2021 sezonunda 9 numaralı formasını terleten (aslında genelde terletmeyen) futbolcumuz. teşekkür ediyorum zira kadrosunda sneijder, drogba, melo gibi futbolcuları barındırdığı dönemlerde de her yıl 1 adet forma almaya çalışarak kulübe destek olmaya çalışan ben bu futbolcuların bile isimlerini formaya yazdırmamıştım. fakat falcao öyle büyük bir arzu ve istekle beklendi ki (ben de bekledim yalan yok), öylesine istendi ki sahada uçacağını düşündük hepimiz. işte bu sebeple formasına hiç kimsenin ismini yazdırmayan ben, daha resmi açıklama yapılmadan gittim yeni sezon formamı alıp formaya da falcao'yu yazdırdım. muhtemelen üzerinde 9 numaralı falcao formasını falcao'nun kendisinden daha çok türk telekom arena'da giymişimdir takımımı tribünlerde desteklerken.
    işte bu sebeple ben falcao'ya teşekkür ediyorum. formanın önündeki armayı hep ön planda tutan ben, ilk kez formanın arkasındaki isme de heyecanlandım ve de dersimi aldım. maradona mezarından çıksa, hagi gençlik iksirini bulup 1 yıl daha sizleyim dese dahi artık hiç bir futbolcunun ismini formama yazdırmayacağım. bu güzel hayat dersi teşekkürler el tigre.
  • 6076
    oynadığı zaman katkı veren futbolcu ama oynamayamadığı süre oynadığı sürenin üzerinde olunca tepki oluyor, anlayabiliyorum. üstelik kendisine verilen para çok fazla. maç başı gol ortalaması beni tatmin etse de tarihten beridir golcü takımı diye anılan galatasarayın daha üstün bir performansa, imparator tabiriyle ''dominant santrafor'' modeline ihtiyacı var. ayrılırsak da diagneye yaptığımız muameleyi yapmamalıyız. zaten ücretinden indirime de gitti salgın sebebiyle. öyle paragöz bir adam olduğunu düşünmüyorum. ayrıca kendisi bir çok futbolunun idolüdür. takımdan ayrıldıktan sonra ileride transfer etmek isteyeceğimiz futbolcular illa kendisine danışacaktır kulübümüz hakkında. kötü imaj bırakmamak bu yüzden önemli. galatasarayın en önemli özelliklerinden biri özellikle yabancı futbolcularda iyi intiba bırakmasıdır. bunu diğer takımlar yapamıyor, bi kere futbolcular florya havasını soluması yeterli oluyor. tüm afrikanın taptığı didier drogba bile halen bizimle ilgili paylaşımlarda bulunması bu yüzden bence. kolay kolay unutamıyorlar bizi. podolski bile 1-3 kazandığımız fenerbahçe maçından sonra mayıslar bizimdir paylaşımı yaptı ):

    sözün özü; kendisini seviyorum, oynarsa yine katkı verir. adam doğuştan golcü. gitmek isterse de yolu açık olsun. 20 sene sonra galip geldiğimiz kadıköy deplasmanında attığı o soğukkanlı penaltı için bile kendisinden razıyım şahsen.