• 29501
  rıdvan dilmen'in transferlerimizle ilgili dediklerinden (https://twitter.com/.../926886408442335232) sonra kulübümüzün onu dava edeceğini beyan eden bir açıklama yapması ile ilgili;

  ''galatasaray kulübü'nün kendisini dava edeceğini veya edebileceğini zannetmiyorum. neden? çünkü galatasaray kulübü başkanı bütün işini siyasetçilerden bir şey istemek üzerine kurduğu ve sürekli olarak siyasetçilerin peşinde koştuğu için; belediye başkanından başbakanına, başbakanından cumhurbaşkanına kadar, bütün umarını siyasetçilere bağladığı için, dün rıdvan dilmen'in programında cumhurbaşkanını ağırlaması üzerine böyle bir davayı açabilecek yüreği olacağını zannetmiyorum galatasaray başkanının. bu davayı açmayacaklardır, açacağız demişlerdir ama açmayacaklardır. inşallah açarlar, yürekleri varsa açarlar bu davayı çünkü galatasaray'a hukuksuzluk, yolsuzluk, haksızlık yapıyor demek, elinde delil olmadan böyle bir imada bulunmak, rıdvan dilmen'in şeytan da olsa melek de olsa haddi ve hakkı değildir. derse de bunun sonuçlarına katlanır.''

  fatih altaylı

  video olarak: https://youtu.be/1sn_UCbMkFc?t=281
 • 29504
  “kulüpler birliği, süper lig kulüplerinin teşekkül ettiği bir kuruluş. burası hem süper lig kulüplerinin sorunları hem türk futbolunun sorunlarını tartışıldığı bir kurumdur. bugünkü toplantıda türk futbolunu ilgilendiren güncel olan konular tartışıldı. öncelikle video hakem sistemi… video hakem uygulaması yine kulüpler birliği tarafından geçtiğimiz dönemlerden çalışılmış ve türk futboluna girmesi uygun görüldüğü için federasyona bir proje sunulmuştu. bu sene de bu konuda çalışmalar devam ediyor. sezon sonunda hazırlıkların bitmiş olacağı görüşü hakim. önümüzdeki sezon lig maçlarının video hakem sistemi ile oynanacağı bize söylenmiştir.”

  “ikinci konu liglerdeki yabancı oyuncu miktarıydı. son günlerde bu konu hakkında bir tartışma var. sayın cumhurbaşkanımız bu konuya 2019 yılı sonuna kadar mevcut uygulamanın devam etmesi yönünde bir görüş getirdi. bunun sadece bir aritmetik sınırlama olarak alınmaması gerektiğini düşünüyoruz. bunun sebep ve sonuçları önünde bazı çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz. neden; dün çok uygun olan yabancı konusu bugün uygun değil konusuna eğildik. detaylı bir şekilde bunun araştırmasını yapıyoruz. yabancı sayısıyla ilgili 2019’a kadar süremiz var. hazırlık çalışmalarını bu zaman içinde sürdüreceğiz. türk futbolu için en uygun çözümü bulmak için de futbolun bütün paydaşlarıyla tartışarak bu konuyu türkiye’nin gündeminden düşürmek üzere bir çalıştay yapmayı düşünüyoruz. bütün futbol ailesinin paydaşlarının katıldığı bir çalıştayda daha geniş çerçevede, daha sesli tartışmak ve çözüm bulmak yolunda karar aldık.”

  “6222 sayılı yasa ile ilgili de çalışmalar yapılıyor. biz de devletimize destek verme açısından bu çalışmayı sürdürüyoruz. spor kulüpleri yasası henüz çıkmadı. bununla ilgili de çalışma gruplarımız var. çalışmalarımızı spor bakanlığı’na iletiyoruz. vergi ve stopajla ilgili sayın cumhurbaşkanı’na ziyaretimizde bize böyle bir görevi de iletmişti. bu manada çalışmalarımızı yaptık. spor bakanlığı’na çalışmalarımız ı ilettik. beklentilerimiz sonucu elde etmek.”

  “disiplin talimatlarında da değişiklik söz konusu. bunla ilgili de çalışma yaptık. bunu da türkiye futbol federasyonu’na ileteceğiz. değindiğimiz en önemli konulardan biri de türkiye’de şu anda futbol altyapısının yeterli olmadığıydı... altyapının türk futboluna fayda üretecek şekilde olabilmesi için neler yapılması gerektiği bünyemizdeki bir komisyon çerçevesinde inceleniyor. hem kamuoyu hem de türk futbolunun paydaşları bütün bu konulardan bilgi sahibi olacak.”

  “yabancı futbolcu envanterimizi çıkartıp neredeyiz diye çalışmalarımızı yapıyoruz. söz konusu çalıştayda da hangi uygulama türk futbolu için fayda getirecektir onu tartışacağız. devre arasına gelen bir tarihte bunu yapmak doğru olacaktır. 2019’a kadar bu işin çözülmesi gerektiği yönünde sayın cumhurbaşkanı görüş bildirmiştir. türk futbolunu menfaatlerine olacak fikirleri geliştirmek durumundayız.”

  - dursun özbek
 • 29505
  "14 değil 28 tane yabancı olsun. çünkü bu bir yarış. bizler sorumluluğumuzu bilsek, hem hoca olarak, hem de futbolcu olarak kimseye ihtiyacımız olacağını zannetmiyorum. alt yapıdan çıkmıyor ki, dışarıdan oyuncu getiriyoruz. üst yapıda transfer yok ki, dışarıdan yabancı getiriyoruz. demek ki tercih ediliyorlar. bizim sorumluluğumuzu daha iyi bilip, ona göre dışarıyı engelleyelim. kimseye muhtaç etmeyelim. herhalde yöneticiler de çok getirme isteğinde değillerdir. bir vagner love gibi türk bulduk da yok mu dedik?"

  "sorumluluğunu bilmeyen yerli oyuncuya dersini vereceksin. arnavutluk mağlubiyetinin tek kurtarır tarafı, gençliğe dönüşümdür. ilk defa bir araya getirilen bir takım, ama ben affetmiyorum. arnavutluk isterse 5 tane yeseydi. ancak sahada o çırpınışları inanılmazdı. bizim yabancı olayında niye serbest diyorlar aslında bence, sorumluluğunu bilmeyen yerli oyuncuya dersini vereceksin! nasıl vereceksin biliyor musun? bizler bazı şeyleri eksik yapıyoruz ki yabancı geliyor. sorumlu davranacaksın. kimseye ihtiyaç duydurmayacaksın. antrenmanını doğru yapacaksın. kendine daha iyi bakacaksın. hoca getirip göndermeyeceksin. kendi kötülüğünü bir başkasına atmayacaksın. profesyonelce işini yapacaksın ve biz de yabancıya muhtaç kalmayacağız."

  "üzüldüm, arnavutluk, izlanda bu kadar mı? insanlar artık şuna bakıyor. yenersiniz yenilirsiniz, ama mağlubiyetin de bir helali vardır. helal mağlup olursunuz ve bir duruşunuz olur sahada. mücadele edersiniz, direnirsiniz. antalya seyircisi de orada bayraklar asılı durdu. bu kadar olmaz ki. takımlarda da aynı. para kazanıyoruz hepimiz. vermek ve ona göre davranmak zorundayız. bunu da nasıl anlatacaksınız? yabancıyı isteyen oynatır, isteyen oynatmaz; bu rekabet. var mı başka şıkkı? kim iyi oyuncu yetiştiriyor? yoksa; yabancı gelecek o zaman. yakında zaten, türk hoca kalmayacak. kalamayacak... gidişat ona gidiyor. yeni bir yapılanma şart diye düşünüyorum. çünkü bu ülke hepimizin ülkesi... milli takım, hepimizin milli takımı. yeni seçilen gurup fena değil ve yetenekli oyuncular var. ama lütfen milli takım'a giden oyuncu orayı angarya görmesin. ya da gitme, oynama, affını iste. artık mücadele etmeden, koşmadan bu işler yok. ama lig takımında, ama milli takımda; yok."

  mesut bakkal

  yabancı sınırı ve yerli şımarıklığı konusunda bu şekilde düşünen bir insan görmek mutluluk verici gerçekten.
 • 29506
  gazeteci :
  " hocam konya'da 150bin euro olan primlerin, izlanda maçı sonrası sayın yıldırım demirören'in söylemi üzerine 500 bin euroya çıkarıldığı ve daha sonra milli futbolcuların ısrarıyla bu rakamın 650 bin euroya çıktığı iddia ediliyor, bu iddialar doğru mudur ? "

  fatih terim :
  "evet, aynen öyle doğdurur."

  unutan vardır diye tekrar hatırlatmak için yazdım bu yazıyı. milli takıma futbolcu yetiştirmek için yabanncı kuralı getirmek isteyenler, önce şu türk olduğunu iddia eden futbolcuların ipini çeksin, alayınızın ampute lan desin.

  500 bini az bulan futbolcunun giyeceği milli formayı izlemektense 11 yabancıyla oynayan fenerbahçe'yi izlemeyi tercih ederim.
 • 29508
  "6 yıl önce eşim istanbul'a gelmiş ve porto'ya döndüğünde istanbul ile ilgili olarak 'gezdiğim ve gördüğüm en iyi yerlerden' demişti. temiz kalpliymiş. diğer taraftan, ingiltere'deki emirates cup'ta galatasaray'a karşı oynamıştım. abarttığımı düşünebilirsiniz belki ama maçtan sonra ursula'ya galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu, taraftarların tutkulu olduğunu ve bir gün burada oynayabileceğimi söylemiştim. hem benim hem eşimin isteği bu yöndeydi. şu anda galatasaray'dayım ve bu nedenle çok mutluyum"

  "çok iyi bir arkadaşlık ortamı hakim. ilk aklıma gelen isim muslera. aynı zamanda komşum, birbirimize gelip gidiyoruz. ortak dili de kullanıyoruz. bana yol gösteriyor. bu nedenle en iyi arkadaşlarımdan biri o. fernando ve mariano'nun da gelmesi benim çok yararıma oldu. ingilizce dersleri almaya başladım ve artık bafe, martin, garry ile de rahat konuşabiliyorum. kaptanımız selçuk ve eren de çok yardımcı oluyor. sinan ile devamlı şakalaşıyoruz. emrah, koray ve diğerleri... takımdaki arkadaşlık üst seviyede. önemli olan takım olabilmek. yolun sonunda mutlu sona ulaşmak istiyorsanız birlik olmanız gerekiyor. biz de bunu fazlasıyla yapıyoruz"

  "benim için bireysel ödüllerden ziyade takımın kazanması önde gelir. bir stoper oyuncusuyum. görevim defans yapmak. 'çok gol atmak mı yoksa ligin en iyi stoperi seçilmeyi mi istiyorsun?' diye sorsanız 'en iyi stoper seçilmeyi' cevabını veririm. bu yıl şampiyon olmak çok önemli. evet goller beni motive ediyor, o goller puanlar getirdi ama biz sezon sonunda şampiyon olalım, attığım gollerin sayısı önemli değil"

  maicon pereira roque

  seni anan bizim için doğurmuş :(
 • 29509
  "maçtan önceki konuşmalarında onu hep futboluna odaklanması ve kendisinden gol beklediğim yönünde destekliyorum. tabii fazla şımartmadan. belki de attığı 4 golün arkasında bu vardır. yüzde yüz konsantre olduğunda mükemmel oynayabileceğini iyi biliyorum. hata yapmasına ve kaybetmesine tahammülüm yok. hata yapınca inanılmaz sinirleniyorum"

  "saha içindeki maicon ile saha dışındaki maicon birbirinden farklı insanlar. saha içinde agresif. zaten pozisyon itibarı ile de öyle olması gerekiyor. evde ise inanılmaz. çok iyi ve eve neşe katan bir baba"

  maicon pereira roque'nin eşi ursula
 • 29510
  “tam takim
  fenerbahçe doğuş basketbol takımı önceki akşam euroleague’de olympiakos’a yenilirken sahada fenerbahçe formasıyla ter döken basketbolcuların listesi şöyle:

  nicolo melli.

  jan vesely.

  brad wanamaker.

  luigi datome.

  marko guduric.

  kostas sulukas.

  james nunnally.

  jason thompson.

  “galatasaray sahaya 11 yabancıyla çıktı” diyenlere gelsin.

  not: asla fenerbahçe’yi eleştirmiyorum. haktır ve kullanılır.”

  fatih altaylı
  17 kasım 2017, habertürk köşe yazısı
 • 29511
  "bana bir gol makinesi, sürekli gol atması gereken biri olarak bakıyorsunuz. bu gerçekleşmezse iyi oynayıp oynamadığım önemli olmuyor. ben sadece gollerim üzerinden eleştiriliyorum, ki bu her zaman en önemli şey olmuyor."

  "eleştiriyi kabul ediyorum ancak katılmıyorum. bu yüzden benim hakkımda yazılanları duymak ya da okumak istemiyorum. kabul etmek dışında bir seçeneğim yok, dünyayı kontrol edemem."

  "psg'den çekinmiyorum. son iki yılın şampiyonlar ligi şampiyonuyuz. grubu lider bitirmek istiyoruz ancak önceliğimiz gruptan çıkmak."

  "7 çocuk ve aynı sayıda ballon d'or istiyorum. yani durmaya niyetim yok. oynadığım sürece kazanabileceğim her şeyi kazanacağım."

  cristiano ronaldo
 • 29517
  acikca söyleyelim: bizler falaka ile büyümüs nesilleriz. cocuklugumuzda büyüklerin yaninda söz söylemek en büyük suclardan biriydi ve ilk mektep siralarinda münakasa sevdasinin cezasi kizilcik sopasiydi. bircoklarimiz hala fikirlerimizi acikca söylemek istedigimiz vakit hala ayaklarimizin altinda o ince degneklerin keskin yanigini duyuyoruz; eşref şefik gibi düsündügünü yazma cesareti gösterenlere karsi da bazilarimiz mahalle mektebi hocasinin göreneğile hemen gazaba gelip falakaya sariliyoruz. osmanli imparatorlugu bize cocuk ve siyaset terbiyesi olarak bu iki usulden baska ne göstertti ki: falaka ve cellat satiri! galatasaray kulübünde hakiki cumhuriyeti ilan etmek saati calmistir!

  (bkz: peyami safa)*
 • 29523
  ''skor ağır olabilir, sadece bir maç kaybettik lideriz, galatasaray taraftarının nasıl olduğunu bu hafta dosta düşmana gösterelim. hocalarımıza futbolcularımıza nasıl sahip çıkıldığını gösterelim.''

  hasan şaş

  (bkz: 18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı)

  adı yardımcı hocalık ya da hocalık için geçen isimlerden birisi olurken bunları söylemesi çok daha kıymetli. bazı eski futbolcularımızdan çok daha farklı bir şekilde galatasaray'ı sevdiğini hissedebiliyorum.