• 29529
  ''dursun* başkan'a fatih terim ile siyasi cenahın arasının kötü olduğu söyleniyor, hatta milli takımdan bu yüzden kovuldu deniyor. bunun böyle olmadığını başkan geç öğrendi, çoktan tudor ile devam etme kararını almıştı. yoksa östersunds maçlarından sonra tudor'un kalma ihtimali yok.''

  osman altunterim

  video olarak: https://youtu.be/G8fZV9js3DI?t=4306

  rasim ozan kütahyalı ile aynı siyasi kanatta olan farklı bir fatih terim görüşü. aralarında sorun yok diyor.
 • 29530
  "tudor galatasaray’dan ayrılsa bile, fatih terim gelemez; çünkü milli takımdayken yanlış yaptı ve siyasilerle arası iyi değil. zaten galatasaray yönetimi de fatih terim’e teklif yapmamış; yapmayı da düşünmüyor."

  rasim ozan kütahyalı

  link: https://twitter.com/...s/932522086899347456

  kendisi fatih terim'i sevmez ancak geçen sezon* takım kötü iken terim gelmeli demişti. bu sefer farklı. aynı siyasi kanattan farklı görüşler var, gerçek yakında ortaya çıkar.

  edit: link eklendi.
 • 29531
  “toplantıyı başkanımız benimle gerçekleştirdi. son haftalarda yaşadığımız puan kayıpları, takımımızın son haftalarda gösterdiği kötü performansının sebepleriyle ilgili benden ayrıntılı, kapsamlı bir rapor talep etti. camiamızın, yönetimimizin, taraftarımızın beklentilerini bu mecralardan kendisine ulaşan sorularla ilgili bir çalışma yapmamızı talep etti. teknik, taktik ve idari konularda sorumlu bütün arkadaşlarımızın da gerekli ölçüde uyarılmasını bizden istedi. sonuçta biz ligin lideriyiz. kendimize yakışmayacak bir mağlubiyetin sonrasında burada konuşuyoruz. buraya geldiğimiz gibi buradan da sezon sonuna kadar gidebilecek güçte ve akılda olduğumuzu düşünüyoruz. hiç kimse merak etmesin yine şu anda bulunduğumuz konumda ligi bitireceğiz”

  “hafta sonu oynayacağımız alanya maçında bizi hiçbir zaman ali sami yen’de ve deplasmanda bizi yalnız bırakmayan coşkuya destekleyen taraftarımıza çok büyük ihtiyacımız var. onlar bizim en büyük itici gücümüz. cezalı olan tribünlerdeki taraftarlımız kombinelerini kulüplerine devrederek geri kalanların da yine her zaman olduğu gibi koşa koşa ali sami yen’e gelmesini istiyoruz. emin olun yine bu hafta sonu onların gurur duyduğu mücadeleci takım yine sahada olacak.”

  “belhanda’nın açıklamalarının orijinalini dinledim. açıklamanın tamamını dinlerseniz bahsettiği konu milli takım dönüşü ile ilgili. bizim tarafımızdan yapılacak rapor başkanımızdan ve yönetimden beklenmektedir. hem igor tudor hem de ayhan akman takımın başında antrenmandadır.”

  - cenk ergün
 • 29532
  "bunca yıllık sporculuk kariyerimde böyle bir ödüle layık görülmek beni çok mutlu etti. bulunduğum her ortamda kulübüme de temsil ediyorum. galatasaray’ı da hak ettiği şekilde temsil edebildiğim için ayrıyeten çok mutlu ve gururluyum.

  gerçekten çok karakterli, maçın her saniyesinde mücadale eden bir takımız. bazı eksikliklerimiz var. sahada mücadele eden arkadaşlar üzerindeki formanın hakkını veriyor. euroleague’de iyi gidiyoruz. inşallah yarın da güzel bir basketbolla sahadan galibiyetle ayrılırız. bu salonda taraftarımız rakibi daha iyi baskı altına alıyor. bu da bize çok büyük bir güç veriyor. euroleague’de oynadığımız iç saha maçlarında hiç yenilmedik. yarın da herkesi bir galibiyet daha almak için ahmet cömert’e bekliyoruz.

  türkiye ligi, avrupa’nın en kaliteli ligi diyebiliriz. her takım her takımı yenebiliyor. yakın doğu ve hatay maçlarında güzel basketbol oynadık ama şanssız bir şekilde kaybettik. sezon genelindeki şampiyonluk hedefimizden herhangi bir sapmamız yok. inşallah botaş maçından galip ayrılacağız.

  şu anda tedavim devam ediyor. bununla beraber kuvvetlenme antrenmanlarım devam ediyor. doktorların geri dönüş için verdiği tarihten herhangi bir sapma yok. her şey yolunda. inşallah en yakın zamanda takıma katılacağım."

  ışıl alben

  ​türkiye milli olimpiyat komitesi'nin verdiği fair play ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamalar.

  (bkz: ışıl alben/#2285502)
 • 29533
  "takım arkadaşlarımı, kulübümü, taraftarımı tebrik ediyorum. ilk yarı pek iyi oynamadık. ama taraftarın desteğiyle 2. yarıda oyunumuzu oynadık. 3 puanı hak ettik ama 1 puan da yetiyordu ve son dakikalarda çok riske girmedim. taraftara söylemiştim. onlar rahat uyusun. onlarla gurur duyuyorum. takımımla da 5 yıllık sözleşme imzaladım.

  soyunma odasında kendimize geldik. tarih yazabileceğimizi biliyorduk. hocamız bizi uyardı. ilk 20 dakika çok güzel bir futbol oynadık. taraftarla bunu başardık."

  tolgay arslan