• 8
  şahsiyetsiz ve ahlaksız hakem eskisi. ey mustafa çulcu senin gibi hakemlere yazıklar olsun. senin gibiler yüzünden insanlar gençler birbirlerine düşman oluyor.

  -jensen'in, sırf serdar aziz'in topla oynamasını engellemek için, topla oynama niyeti olmaksızın ve topa dokunmaksızın yaptığı faulü inkar etti. gerekçesi de ne biliyor musunuz? jensen ne yapsaymış topu serdar'a mı bıraksaymış. ahlaksız herif biraz futbol öğren, biraz avrupa futbolu izle. lanet olsun senin gibi mikserlere.

  -hasan ali'nin pozisyonu penaltı değilmiş. (ben bu kısmı atlamıştım uyaran arkadaşa teşekkür)

  -yan hakem, buz gibi penaltıyı vermeyip seyirciyi tahrik eden tarık ongun terbiyesizine bir su peti isabet etti diye maç tatil edilmeliymiş.

  bu ahlaksız herifin fanatik beşiktaşlı olduğunu duymuştum. galatasaray düşmanlığından anlaşılıyor ki adam utanmazın teki.

  beşiktaş'ın bir maçında üç kişi sahaya girip hakeme saldırdı kaç maç ceza aldı beşiktaş.

  fener maçında defalarca teknik direktörlerimizin kafası yarıldı, en son fenerbahçe başakşehir maçında aynı pet şişe volkan babacan'ın kafasına isabet etmişti kaç maç kapatılmıştı sahaları. daha onlarca örneği var bunların. o zaman neden ötmüyordun mustafa çulcu.

  utanmaz herif...

  not: çulcu'nun bu konuşmaları ne kadar ahlaksız ise o pet şişeyi atan taraftar da o kadar ahlaksızdır.

  edit:ekleme

  (bkz: 22 ekim 2017 galatasaray fener maçı)
 • 11
  mustafa çulcu, ersin düzen ile stadyum programında, yine hasan ali'nin pozisyonunun penaltı olmadığına türkiye'yi ikna etmeye çalıştı bugün. üstelik gösterdiği örnekler ile hasan ali'nin pozisyonunun hiç ilgisi yokken.

  öncelikle rozetti'nin, kolların doğal konumuna ilişkin gösterdiği, romalı futbolcunun hareketinin, hasan ali'nin pozisyonu ile aynı olduğunu ileri sürdü. halbuki hiç ama hiç alakası yoktu. neden;

  -romalı futbolcu şut daha çekilmeden yere yatıyor ve kolunu yere koyuyor. şut daha sonra çekiliyor ve top koluna gidiyor. halbuki hasan ali, topun bacak arasından geçeceğini anlıyor ve sırf topu kesmek için sol kolunu arkaya atarak düşüyor. yani doğal bir düşme şekli değil. doğal bir düşmede hasan ali'nin sol kolu yerde değil aksine havada olmalıydı. tabi bunu mustafa çulcu ve fenerlilere anlatmak çok zor.

  -aynı çulcu, neto'nun pozisyonunu bugün es geçiyor. değerlendirmiyor. çünkü topa sıçrarken hiçbir defans oyuncusu voleybolcu gibi ellerini havaya kaldırmaz, kaldıramaz. eller havada ise zımnen (gizli niyet) topu kesme amacı vardır. dolayısıyla pozisyon net penaltıdır. ama bu konuyu açmıyor bile.

  -serdar aziz'in pozisyonu asla penaltı değil çünkü top kısa mesafeden sekmektedir ve serdar'ın kolu vucuda çok yakındır. hatta serdar son bir hamle ile kolunu tamamen arkasına atmaya çalışmaktadır. nitekim rozetti'nin gösterdiği örnek pozisyonunda pike'nin kolu, serdar'ın kolundan biraz daha açık olmasına rağmen pozisyon penaltı değil denilmiştir.

  tabi fenerliler bunları kabul etmezler. çünkü genetik yapıları haramla şekillenmiş.

  mustafa çulcu, %90'ın faul olarak kabul ettiği jensin'in pozisyonu için de ilk gün faul yok demişti. peki bugün bu konuda bir şey söyledi mi? hayır.

  yani sadece hasan ali'nin pozisyonunu aklamak için konuştu ve rozetti'nin örnek pozisyonlarını bile anla(ya)madığını ortaya koydu.

  gidin yatın kardeşim. ayıp ediyorsunuz.
 • 12
  ben diyorum ki toplu halde bu adamı bimer'e şikayet edelim. trt'de çalıştığına göre yarı memur sayılır. yoğun bir talepte bulunabilirsek buna ayar verirler diye düşünüyorum.

  ben de bu adamın bizim lehimize bir şey söylediğine az rastladım. hayır hakemliği de öyle ahım şahım değildi. kime sordular da bunu otorite olarak kabul ettiler onu da anlamış değilim.

  kimsin sen hafız?