• 4026
  bu sezon başında hatta geçtiğimiz sezonun hemen bitiminde istifa edip acilen seçime gitmesi gereken yönetimdi. o zaman da yazmıştım burada ama ofsaytlanıp durduk. çünkü özellikle başkanın üzücü hastalığından sonra iyice dağıldılar. karşımızdaki organize kötülüğün bu yıl topuyla tüfeğiyle geleceği belli iken çok güçlü bir yönetim oluşturmak zorunda idik. maalesef olmadı. ama korona yüzünden ama kişisel hırslar yüzünden. velhasıl bunlar olmasa bile beyaz sayfa açmakla falan uğraşan yöneticilerimiz oldu. hocamıza ve takıma yaptıkları onca kötülüğe rağmen. şimdi görüyorlardır muhtemelen sayfanın aklanamayacak kadar kirli olduğunu. özel izin mi alırlar online mı olur bilmem ama seçim acil şart. yoksa sezon gidecek. karşımızdaki yapı fena. camia olarak birlik olunmalı.
 • 4027
  fatih terim'in 24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçı sonrası yaptığı açıklamalardan sonra ya hocayı kovması ya da istifa etmesi gereken yönetim.

  bu ikisinden birini yapamamak gerçekten acizliğin, yetersizliğin onaylı belgesi. bunun ortası yok. duymamazlıktan gelemezseniz. çünkü artık bu karakter meselesi. merakla bekliyorum alacakları aksiyonu.

  edit: koltuğa sessizce yapışmayı ve duymamazlığa vurmayı tercih ederlerse kimse burada vay sözlük adabı, vay galatasaray başkanına itham falan diye ağlaşmasın. karakter, saygı gibi kavramlar sonradan edilen, yaptıklarınızla gösterip edinebileceğiniz özellikler. kendisine saygısı olmayana, karakter gösteremeyene kimseden bu şekilde davranmasını bekleyemezsiniz.
 • 4028
  kendini fesih etmesini beklediğim yönetim.

  hocanın 24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçı sonrası yaptığı açıklamalardan sonra uçağın tekeri piste değdiği an görevine son verme metnini yayınlaması lazım. tabi onlarda öyle bir cesaret yok... bugüne kadar da hocanın sayesinde durdular o koltukta...

  ha! yayınlayamıyorsan bi zahmet bırakıp gideceksin balım!
 • 4031
  yok hükmünde olan yönetimdir.

  hele bu akşamdan sonra sorunların hangi boyutlarda olduğu daha da anlaşılmıştır. 1,5 yıldır hocayı istifa etmeye zorlayan mustafa cengiz yönetimi bu saatten sonra, geldikleri günden bu yana galatasaray menfaatleri’nden önde tuttukları siyasi ilişkilerini geliştirmek adına çalışmaya devam edebilirler. fakat bunun yerinin galatasaray yönetim kurulu’nun olmadığını anlamışlardır sanıyorum.

  gün çok daha geç olmadan olağanüstü seçim kararı alma günüdür.
 • 4032
  acilen istifa etmesi gereken yönetim. kendi koltuk sevdaları için daha fazla şu kulübü kaosa çekmesinler. beceremediniz, olmadı, durduğunuz her dakika galatasaray'a zarar veriyorsunuz. üstelik galatasaray'ın hakkını dahi savunamayıp sürekli kendi topçumuza, hocamıza saldırıp duruyorsunuz. illa oradan dursun özbek gibi seçimle ve arkanızdan alay edilerek gönderilmeyi beklemeyin.
 • 4035
  çok iyi başladıkları yönetim sürecini doğru yönetemeyerek bugünlere gelen mevcut yönetim. özellikle taraftarla ilişkileri ve açıklamaları kendi kredilerinin çok hızlı bitmesine neden oldu. taraftar kendilerinden gelen zamanında ve mantıklı izahları duysalardı belki şu an bu kadar tepki görmeyeceklerdi. ancak yönetemediler. ekonomi konusunda yaptıklarına teşekkür ederim, ancak sadece bu kadar. artık yumruğu masaya vuran, türkiye gerçekleriyle kulübün hakkını savunan bir yönetim şart oldu. mustafa bey de sağlığı için artık dinlenmeli. hizmetleri için teşekkür eder, kalan hayatında başarılar dilerim.
 • 4036
  bu saatten sonra durmaması ve karar alması gereken yönetim.
  hocayı kovamayacaklarına göre (bunu yapacak kadar galatasaray düşmanı olamaz kimse), kendileri gidecek.
  bu noktaya kendileri getirdi, kendi düşen ağlamaz. başkanın hastalığı sonrası ne yaptıkları belli değil açıkçası. yapılan açıklamalar, iletişim sorunları, taraftarla ters düşmeleri vs. çok garip bir kaç ay yaşattılar bize.
 • 4037
  niye açıklama yapmaları gerekiyor biri söyleyebilir mi ? açıklama yapsa n’olacak ? açıklama yapılıyor da n’oluyor ? taraftarın gazını almak için açıklama yapmak yerine tff ve mhk yöneticileri ile konuşup işleri iyileştirmeye çalışıyorlar belki de ne biliyorsunuz ? her şey bağıra bağıra göstere göstere mi yapılmalı ? bundan önceki yönetimler bağırdı da ne oldu ? ne değişti ?
 • 4038
  görev ve yetkilerini kullanmayan, tüzüğü uygulamayan yönetim kuruludur.

  --- alıntı ---

  galatasaray spor kulübü tüzüğü,

  madde 87: yönetim kurulunun görev ve yetkileri şunlardır:

  87.22) genel kurulca mali ve/veya yönetsel yönden aklanmama durumunda, en geç 30 (otuz) gün içinde olağanüstü seçim genel kurulunu toplantıya çağırmak.

  --- alıntı ---

  çok geç kalınmış bir karar da olsa, artık galatasaray spor kulübü tüzüğü gerekliliklerini yerine getirmeleri gereken yönetim kurulu. hadi seçimli genel kurulu da geçtim, bir şekilde yolu bulunup olağan mali genel kurul yapılmalı.

  ocak 2019'da istifa etmeleri gerekiyordu, belki o zamanlar iyi hatırlanacak bir yönetim kurulu olurdu.

  #yönetimistifa
 • 4041
  yolun sonuna gelen yönetim. dursun özbek'ten sonra gelmeleri en büyük avantajları oldu, denize düşmüş gibi sarıldık kendilerine. ancak gün geçtikçe hataları büyüdü. belli başlı ve ilk aklıma gelen bazı hataları ;

  -gomis krizinin yönetilememesi
  -forvetsiz geçen dönem
  -ozan kabak'ın sözleşmesinin revize edilememesi ve zamansız yerde değerinin altında ozan'la n'diaye'nin satışıyla şampiyonluğun riske edilmesi.
  - transfer işlerini albayrak'ın yürütmesi ve bu konudaki ısrar
  -alan carvalho/pato fiyaskoları
  -rizespor başkanına plaket rezaleti
  -bankalar birliği rezaleti. üzülerek söylüyorum ki bu konuda fenerbahçe haklı, kulüplerin bu paraları bu kadar kısa vadede ödeme şansı yok. cengiz yönetimi ise ısrarla savundu anlaşmayı, şimdi revizesi görüşülüyor. daha önce ali sami yen arsasından seyrantepeden devletin kazığını yememişiz gibi, aşırı güvendiler devlete.
  -falcao, diagne, babel transferleri
  -orta saha krizi
  -oyuncu satışı yapmakta başarısızlık
  ...

  liste atladığım/bilmediğim olaylarla daha da uzar. fatih hoca da kimsenin arkasında veya yanında olmayacağını beyan ederek son çiviyi çaktı yönetimin tabutuna. buradan sonra dernek kanunu tüzük vs. bahane etmeden seçim şart. aksi durumları düşünmek dahi istemiyorum.
 • 4043
  hayret yahu.
  yine kabahatli oldular. papaz yine ellerinde kaldı. saha içiyle ilgilenmesi gereken, takımı sezon başından beri geriye doğru giden hocamızın hedef göstermesiyle mali ve idari açıdan ibrasızlık çıkmış yine haklarında.
  neymiş efendim. hoca arkalarında durmayacakmıs.
  sen saha içinde kulübede bir sezonda kaç maç durabildin ki kalkmış bir de yönetimin arkasında durduğunu ima ediyorsun. evet yönetimin hataları olmuştur. çokça da olmuştur. ama inan seninkilerin yanında sıfır kalır hoca. sahada yürüyen adamların da suçlusu yönetim mi? yoksa albayrak mı?
  sen nasıl olur da galatasaray başkanı, yönetimini ima ederek bu ifadeleri kullanırsın. sen galatasaray efsanesi olabilirsin ama saha kenarında öylesin. kulübün her şeyi olmaya çalışma. ya istifa et başkan ol destekleyelim. ya da başkan ve yönetimi taraftar önüne atarak kendi kabahatlarini halı altına süpürmekten vazgeç. sen galatasaray efsanesi galatasaraylı fatih'sin. seni sevenleri üzme.
  sayın başkan ve onun değerli yönetimi de artık yol ayrımına gelindiğini kabul edip bir karar almalılar. bu şiddetli geçimsizlik bütün camı çerçeveyi indirmeden ya onlar istifa etsinler. ya da hocaya teşekkür etsinler.
  aksi halde her puan kaybında ya kendileri hedef olacaklar ya futbolcular.
 • 4044
  yönetim istifa etmek zorundadır.

  çünkü onların fatih terim'i kovacak hadleri yoktur.
  tepki oyu ile iktidar olup, sonra "ben yaptım" diyen ama telefonla transfer bırakan, belediye belediye gezen, yeni formada kalmayınca eski forma hediye eden adamlar bunlar.

  ne hadlerine hocayı kovmak... ancak gidip "hocam biz sizi kovmak istiyoruz sizde kabul ederseniz" demeleri laızm.

  istifa edecekler!
 • 4045
  tıpta "primum non nocere" diye bir ilke vardır, türkçe'de "önce zarar verme" demek. maalesef kendileri hayatımızın her alanında özümsenmesi gereken bu ilkeyi özümseyememişlerdir. transferde alım-satım, hakkımızı savunma, network vs. hiçbir şeyi beceremiyor musunuz? en azından hocanın ve takımın önüne taş koymayın. yok "gençlerle kaybedelim" tarzı açıklamalar (atilla gökçe açıklamayı yalanlamadı, sadece abarttım dedi, ajans 1905 de doğruladı), yok futbolcuları taraftarın önüne atıp durmalar (gomis'ten bugüne 3 senedir aynısını yapıyorlar), yok transfer listesini sızdırmalar... bari bunları yapmayın. önce zarar vermeyin. rica ediyorum.
 • 4046
  fatih terim'in yapmış olduğu açıklamalardan sonra istifa etmesi beklenen yönetimdir.

  açıkçası mustafa cengiz dışındakiler umurumda değil çünkü onların kredisi biteli aylar, yıllar oldu.

  ben bir tek mustafa cengiz'e üzülüyorum. evet, yanlışları oldu hatta çok fazla yanlışlar yaptı ama 2 saattir sosyal medya'da yazılan "beceriksizler" , "gidin artık" , "koltuğu terk et" tarzı söylemleri gram hak etmiyor. kanserle mücadele ederken bile elinden geldiğince konuşmaya çalışan bir başkana bu sözler yazılmamalı.

  bu takım bu sene şampiyon olsa bile mustafa cengiz'in sağlık durumundan dolayı artık geri çekilmesi gerektiğini defalarca yazdım. madem bıçak kemiğe dayanmış, bir sözle kılıçlar kuşanmış; o zaman mustafa cengiz'in de 1 gün bile beklemeden sağlığı için istifa etmesi gerekiyor. taraftar söylemiyle değil, kendi sağlığı için! aksi takdirde taraftar daha da acımasızlaşacak ve mustafa cengiz de çok daha fazla yıpranacak.
 • 4047
  mustafa cengiz iyi ama çevresi kötü kavramı türkiye’de sıklıkla duyduğunuz bir kavram.
  çok ama çok yakından biliyorsunuz.
  keşke demokrasiyi özümseyen bir toplum olsaydık.
  o zaman kötü gidişatın başında olan kişinin en büyük sorumlu olduğunu anlardık.
  birini sevmek, onun bütün yanlışlarını görmezden gelmek değildir.
  iş başka, sevmek başkadır.
  liyakat da böyle olur zaten.
 • 4048
  ulan dursun bu kulübün içine ederken bu kadar istifa edeceksin!!! denmiyordu da şimdi nedir bu kadar öfke?? ulan adamlar ne yaptı da bu kadar büyük cadı avı başladı.

  --- alıntı ---

  çeşitli defalar galatasaraydan ve galatasaray taraftarından kopartıldım ben.

  --- alıntı ---

  24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçından sonra terimin kurduğu cümle bu yukarıdaki cümle. akabinde de av başladı zaten. belki buradaki çoğu kişinin yaşı tutmuyor ama allah'a şükür biz o günlerin hepsini gördük. kimin kimden kopartıldığını çok iyi biliyoruz.

  4 yıl üstüste şampiyon olan takımı kendi hayalleri için bırakıp giden kimdi? terimi o gün kim kopardı takımdan? kendi istedi gitmeyi. gitmeseydi o takım en az 6-7'yi görürdü. gitti. bırakıp gitti.

  sonra lucescu mucize bir şampiyonluk kazandı. canaydın geldi. gelirken terimi getircem dedi. çıkıp demedi ki şampiyon yapan bir hoca takımın başındayken böyle bir şeyi görüşmem diye. lucescu kovuldu, terim geldi. iki sene rezalet top oynadık, onlarca oyuncu aldık, takım mali olarak çok zor duruma düştü ve takımdan karşılıklı anlaşarak ayrıldı. yine gönderilmedi, başarısız olduğu için karşılıklı anlaşıldı.

  üçüncü gelişinde yine yönetimle papazdı. ünal aysalla sürekli didişti. en son aysal 3 yıllık sözleşme teklif etti. terim kabul etmedi. hatta ne güzel işte her yıl 1 yıllık 1 yıllık yapıyoruz diye başkana lafı çaktı. ünal aysalın aramalarına çıkmadı. sonunda kovuldu. kovulur kovulmaz ne yaptı peki? gitti demirörenle mutluluk pozları verdi. internetten bakmak isteyen bakabilir. o gün yine basın toplantısında lafı çaktı galatasaray başkanına.

  yahu ne çabuk unutuyorsunuz herşeyi...

  adam efsanedir. en büyük başarıları terimle yaşadık. ama yönetime karşı taraftarı bu kadar çabuk gaza getirmesi kabul edilemez. kimi istiyorsun yahu söyle o zaman açık açık. o olmaz bu olmaz kim olsun başkan??? kimseyi beğenmiyorsan sen başkan ol, hoca olarak da kendinle sözleşme imzala, iki koltuğu birden götür. sen de rahat et biz de edelim.

  sonuç olarak birileri istedi diye istifa etmeyecek, en azından bu kadar büyük başarılarından sonra görevlerinin sonuna kadar onurla devam edecek yönetimdir. sonrası nasip.
 • 4050
  insanların ekonomik çöküş, işsizlik, pandemi, geleceği görememek, hayat tarzından feragat etmek, hayal kuramamak gibi tüm depresyona sokacak sebeplerinden doğan öfkelerini bir araya toplayıp saldırdığı ekiptir. transferde batırdılar evet, ama bu dönemde mustafa cengiz kanser oldu. adam ölüm döşeğinde aylarca pandemiden yıkılan bir sağlık ortamında hayata tutunmaya çalıştı. buna bir kişi olumlama yapmazken sanki ffp, pandemi, ekonomik kriz, başkanda kanser vs yokmuş da dünya sükunet içindeymiş gibi yaklaşmak bana tuhaf, acımasız ve çirkin geldi. fatih hoca’ya da yakıştırmadım basına yönetimi atma tutumunu. benim hayat ve iş yapma tarzıma uymadı açıkçası.
  ali koç bundan iyisini yapamazdı. kıs kıs gülüyorlardır şimdi makamlarında.