• 7703
  radamel falcao garcia transferi üzerinden eleştirilen topluluk.

  çok büyük bir çoğunluğumuz istedi gelmesini, ben de dahil. çok büyük çoğunluğumuz da pişman. fakat bunun yükü bize yüklenemez. şöyle ki:

  ben bir taraftar olarak kulübün kasasına giren-çıkan miktarı bilmiyorum, bilmem de beklenemez çünkü görevim değil. benim elimde detaylı scout analizleri yok, çünkü görevim değil. benim elimde bu oyuncu geldiği takdirde elde edeceğim sponsor geliriyle ilgili bir bilgi ya da çalışma yok, çünkü görevim değil.

  ben futbol izleyicisi olarak adamın adını bilirim. alacağız diye selfie çekersen de bütün görevlerinizi yerine getirdiğinizi düşünerek isterim. bir adamın faydalı olacağını ben değil, alacak olanlar bilir.

  avukatın aldığı davada müvekkil uygulanan kanun maddesinde anayasaya aykırılık iddiasında bulunalım dese, avukat da onu "aaa evet olabilir" diye gaza getirip dosyayı anayasa mahkemesi'ne götürse aykırılık iddiasının reddolunmasının hesabını müvekkile sorabilir mi?

  doktora tedavi edeceği hasta bana bu ilaçları verirsen daha iyi olurum dese, doktor da hastayı "aaa evet öyle yapalım hem şöyle şöyle iyi gelir" diye gaza getirse, ilaç işe yaramayıp üstüne hastaya zarar verse doktor hesabını hastaya sorabilir mi?

  transfer analizi yapmak taraftarın görevi değildir. büyük ismi alacağız diye gaza getirip, taraftarı heyecanlandırıp o isim işe yaramadığında taraftara bu yük yüklenemez.

  ne yapacaktım? adamı arayıp "ya şöyle şöyle olursa indirim yapar mısın?" diye mi soracaktım? ne yapacaktım fellik fellik doktor arayıp sakatlık geçmişini gösterip durumunu sorup yönetime mi bildirecektim?

  buradan adama saldıralım sosyal medyadan sonucu da çıkmasın. çünkü taraftar eldeki oyuncuya yüklenmek konusu başta olmak üzere birçok konuda suçludur. fakat transfer başarısızlığı taraftara yüklenemez. yükleyenler işini yapmamıştır.
 • 7705
  kendilerinin tepkisine göre kulüp idare ediliyorsa tribün yerine yönetim kurulunda olması gereken topluluk. “ya falcao ya istifa” diyenler bu sene de “orta saha yoksa istifa” diyordu ama 6 numara geldi de mi istifa edilmedi ben anlayamadım. ben taraftar olarak iyi futbolcu izlemeyi isterim, bunun fayda/zarar analizini yapıp, son kararı veren midir sorumlular yoksa isteyen mi acaba ?
  arda transferinde “fatih terim zorla aldırdı.” diyen, ozan’ı gönderirken hocanın, taraftarın tepkisinden çekinmeyen yönetim, 5 milyon euro sabit ücret verip getirdiği adam için de sorumluluk alsın bi zahmet.