• 25980
  acilen bir forvete ihtiyaci olan takım.

  dört forvetimizi toplasan bir tane sıradan forvet yapmıyor, adem büyük etmiyor bu adamların toplamı. ikisi genç taze henüz bir getirisi yok. diğer ikisine ise türkiye'nin dış borcu kadar para yatırdık, biri futbolu çoktan bırakmış sakatlıktan kafayı kaldıramıyor, diğeri ise beyin olarak sahada değil.

  devre arasında mutlak transfer yapılması gereken bölge forvet hattıdır. falcao'yu bir şekilde yollayıp, maaş bütçesini açmamız gerekiyor. orta saha, kanat falan beri dursun. bize gol atacak gerçek bir forvet lazım.
 • 25981
  ya yetersiz, ya yeteneksiz, ya umursamaz, ya tecrübesiz, ya paragöz ya da hepsini tek karakterde toplamış futbolculardan oluşan takım.

  başkanı sağlık problemleriyle mücadele eden, yönetim kurulunda vasıflı bir tane elemanı bulunmayan, hocası eski günlerini mumla aratan, teknik heyetine yorum bile yapmaya gerek olmayan bir de saha dışısı var bu takımın. tek itici gücü olacak taraftarı da pandemi nedeniyle uzun süre daha evinde kalacak.

  çok yazık gerçekten. 2 sene üst üste şampiyon olduktan sonra yapılanlar ve yapılmayanlar sonucu bulunduğumuz noktaya çok yazık.
 • 25982
  (bkz: #3015790)

  şu zamana kadar bu sözlükte kimsenin fikrine karşıt görüş bildirmedim. ama bu entry’den sonra söz söylemem gerektiğini düşünüyorum. duran top, kenar top, akan oyun, set oyun, kanat hucümu gibi bulabileceğimiz bütün pozisyonları 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı‘nda bulduk.

  yazarımız ise ilgili entry’sinde 9 hafta boyunca organize golümüz olmadığını söylüyor. * her yoruma saygım vardır, her düşünceye saygım vardır ama hangi akla hizmete organize bir golümüz olmadığını söyleyebiliyor ?

  durumu şöyle açıklayayım. galatasaray bu sezon oynadığı 12 resmi maçta 18 gol attı. 4 tane penaltı golü harici diğer 14 gol de asist sonucu geldi. üstelik bu asistler bilerek görerek verilen asistler. yanl bir oyuncumuza çarpıp gol atanın önüne düştü gibi bit durum yok. ligde başka hiçbir takımın böyle bir istatistik sahibi olduğunu düşünmüyorum.

  yazarımıza 2020-2021 sezonunda oynadığımız gaziantep maçında emre kılınç’ın, neftçi maçında diagne’nin, hajduk maçında babel’in, erzurumspor maçında belhanda’nın, sivasspor maçında atılan her iki golün ve hatta berbat oynadığımız ankaragücü maçında ki golümüzü tekrardan izlemesini tavsiye ediyorum.

  kendisinin organize atak anlayışını anlayamadım. herhalde caner’in orta kesip gökhan gönül’ün kafayla attığı gol kendisi için organize goldür.

  10 eksikle oynadığımız üstelik neredeyse 10 as oyuncumuz olan eksiklerle oynadığımız 23 kasım galatasaray kayserispor maçında ileri hattımızı söylüyorum. 2 kanat oyuncusu (feghouli ve kılınç), 2 on numara (akbaba ve taylan) ve 2 santrafor (diagne ve oğulcan). böyle bir oyuncu grubunu 4’lü defansımızın önüne koyduk. buna rağmen 30 şut çekip kalemizde 3 şut gördük. karşı karşıya en az 5 pozisyon var.

  böyle bir maçtan sonra bile yangın çıkarmak bana çok art niyetli geliyor. bütün yorumlara saygı durmamla birlikte bu gece çoğu yazar tarafından yapılan yangına asla ve asla katılmıyorum.
 • 25984
  premier lig'de kümeye düşecek, italya, almanya, ispanya ligleri'nde de huescalar'la, bielefeldler'le, crotoneler'le ligde kalma mücadelesi verecek seviyede olan canım takımım.

  teşhis doğru olmazsa tedavi mümkün olmaz, önce bunu bi' kabul edelim. oğulcanlar'ı, etobo'ları galatasaray seviyesinde değil diyerek eleştirmek de doğru teşhisten uzaklaştıran bir bakış açısı bence. bu sadece galatasaray'ın değil türk futbolunun gerçeği.

  biz çoğunluğu vasat ve hak ettiğinden fazla para kazanan oyunculardan oluşan vasat bir futbol takımıyız.
 • 25986
  birazcık yaptıkları işe saygıları var ise, onlar için çarpan milyonlarca yüreğe birazcık saygıları var ise 28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçını farklı bir skor ve ezici bir futbol ile kazanması gereken takımdır.

  bu maçı kazanamayan hatta dalga geçercesine yüksek bir skor ve ezici bir oyunla kazanamayan galatasaray futbol takımı istisnasız tüm bireyleriyle gözümden çok düşer.

  hırstan duvarları yumrukluyorum duvarları. kazanın. ciğerimiz soğusun.
 • 25987
  malesef karamsarım ve işlerin bir süreliğine iyi gitmeyeceğini düşünüyorum.

  ekonomi: zaten ülke batıyor. galatasaray'ın da farkı yok. ne kadar çabalarsak çabalayalım çevrilebilir bir borç görünmüyor ortada. borcu çevirmenin en güzel yolu uçuk rakamlar ödenebilen futbol ekonomisinde doğru isimlere yatırım yapmak. aslında akıllanmış görünüyoruz. son senelerde hep para edecek oyuncuları hedefliyoruz. haaland, sörloth ve diğerleri. fakat operasyonel gücümüz sıfır. bir kaç milyon eu'yu biraraya getirmemiz bile imkansızlaştı.

  yönetim: mustafa cengiz aslında bizim için bir çıkış yoluyodu. malesef sağlık durumu devam etmesini engelliyor. zaten fatih terim de yönetimi çok yıprattı. yönetim de makamının itibarını koruyamadı. bu seçimle koltuğu devredecekler. 2020 aralıkta yada 2021 mayısta. çok bi fark yok iki tarih arasında ama gelecek yeni yönetim açısından isimleri gördükçe içim daralıyor. zaten mustafa cengiz'e destek olurken en büyük motivasyonum yerine geleceklerin malesef dursun özbek'in makyajlısı olacağını bilmemdi.

  fatih terim: sözlükte fatih terim'e bir şey de ve istenmeyen adam ol. fakat şu fatih terim'i savunan bana göre hocayı çok küçümsüyor ve tanımıyor. fatih terim'in yapabileceğinin bırak en iyisini ortalamasının bile çok uzağında oynadığımız futbol. formda bir fatih terim eldeki kadroya parmak ısırtacak futbol oynatacak bir teknik direktördür. çok şaşırıyorum, ortada bir hata var ve ona rağmen sürekli aynı şeyi deniyoruz. düşünün ki koskoca fatih terim ona en büyük başarıları yaşatmış 4-4-2 sistemini denemedi bile senelerdir oynanan kötü futbola rağmen. hoca formsuz. fazlasıyla formsuz hem de. bu durumda yapılacak en güzel şey hocayı eleştirmektir. fatih terim eleştirilerden kendine pay çıkarabilen bir insan. ancak etrafında o kadar çok şakşakçı var ki eleştirileri duyamıyor. işin teknik direktörlük kısmını geçersek bana göre özellikle 20/21 sezonunda yönetimle yaşadığı sorunlarda da haddini aştı. büyük camiaysan isimler makamların önüne geçemez. isimler makamların önüne geçince ne olduğunu yeni türkiye'ye bakarak görebilirsiniz. evet fatih terim efsanedir ama senelerdir bu sıfatı taşıyacak sorumluluğu sergileyemiyor. hoca galatasaray taraftarının kendisine olan bağlılığını kullanıp camianın itibarına zarar vermemeli. velhasıl mustafa cengiz yönetimi kendisini müthiş şekilde tolore etti senelerce. herkes sanıyor ki yeni yönetim gelecek ve mükemmel işleyen bir düzen kurulacak. hayır. ben size söyliyim herşey en fazla bu kadar iyi olur. yani evet büyük olasılıkla bu sezon da kriterleri tutturacaz ve ffp sınırlamaları kalkacak. belki bir iki transfer yapacak gücümüz olur ama kulüp öyle bir mali krizde ki kısıtlamalar olmadan da ve hatta doğru isimleri bulsa bile maddi kaynak oluşturabileceği şüpheli. göreceksiniz gelen yeni yönetim en fazla bir sezon içerisinde fatih terim'i galatasaray'dan gönderecek. ya istifaya zorlayacak ya da kovacak. çünkü kimse fatih terim'in yarattığı yükü taşımak istemeyecek. bakmayın adayların hocaya bu gün verdiği desteğe. tüm adaylara bakıyorum, her birinin egosu fatih terim'inkinden büyük. malesef fatih terim mustafa cengiz'i ciddi şekilde yıpratıp itibarsızlaştırarak kendi pozisyonunu da sıkıntılı duruma soktu. ha sonra gelecek teknik adam belki başarılı olur ama üstteki iki madde varken en azından başarıda devamlılığı sağlamak çok zor.

  netice itibarıyla umarım yanılıyorumdur. fakat yanılmadığımı düşünüyorum.
 • 25988
  gelecek planlamasını yapan insanların en az burada yorum yapan arkadaşlarımız kadar karamsar olması gereken takımım. ama tam tersini yapıyorlar. çok geçmişe gitmeden sadece geçen seneye bakalım.

  geçen sene planlanan:
  - diagne brugge'de gol kralı olacak ve brugge bizden 13 milyon'a satın alacak ya da en az 15 milyona başka takıma satacağız.
  - fernando ve n'diaye'yi gönderip yerlerine aldığımız über oyuncularla kalitemiz o kadar yükselecek ki savunma yapmaya bile gerek kalmadan maçları kazanacağız.
  - takımın tek eksiği forvet olduğu için oraya falcao'yu koyduğumuz anda gol olup yağacağız. falcao zaten ligi donunda sallayacak.

  sene başında bunların bir hayal olduğu o kadar açıktı ki. daha gerçekçi ve karamsar bir planlama şöyle olurdu:

  - diagne sorunlu ve yetenekleri kısıtlı bir oyuncu olduğu için üçe beşe bakmadan gelen ilk teklife satılmalıydı. zaten biz de mecburiyetten almıştık.
  - fernando gibi bir savunma ve top kapma uzmanını ve n'diaye gibi dinamik bir oyuncuyu gönderirsek helva gibi dağılırız denmeliydi. buna göre kazma da olsa daha savunmacı oyuncular alınmalıydı. alınan sadece lemina savunmacıydı ama onun da sakatlık problemini herkes biliyordu. ya sakatlanmazsa diye plan yapılmaz.
  - diğer bölgelerdeki oyuncularımızın çoğu kiralık ve yaşlıydı. buna göre geleceği de düşünerek mutlaka ucuz ve genç santraforlar alınmalıydı.

  şimdi yeni yönetim falan gelecek. onlar da ilk etapta hayallere kapılacak ve bu hayalleri satmaya çalışacaklardır diye düşünüyorum. o yüzden en azından bu sözlükte karamsar düşüncelerin dile getirilmesi faydalı olacaktır.