• 18552
  2017-18 sezonunun başında galatasaray henüz zorlu rakiplerle karşılaşmadı denildiğinde kızıyorduk ama malesef doğru çıktı.hiç bir zorlu maçta etkili olamadık oyun kuramadık baskın olamadık.muslera, maicon fernando dışında her maç etkili olan futbolcumuz yok.dikkat ederseniz üçü de savunmacı. hücum oyuncularımız takım iyiyken iyi olan oyuncular buna gomis de dahil.taktik, diziliş vs farketmez büyük takım hücumcusu şapkadan tavşan çıkarır.zayıf rakiplere karşı hepsi canavar.bu şampiyonluğa yeter mi? yetebilir.keşke uefa kupasında olsaydık diyorduk. iyi ki yokmuşuz.
 • 18554
  malesef doğru çıktı.hiç bir zorlu maçta etkili olamadık oyun kuramadık baskın olamadık.muslera, maicon fernando dışında her maç etkili olan futbolcumuz yok.dikkat ederseniz üçü de savunmacı. hücum oyuncularımız takım iyiyken iyi olan oyuncular buna gomis de dahil.taktik, diziliş vs farketmez büyük takım hücumcusu şapkadan tavşan çıkarır.zayıf rakiplere karşı hepsi canavar.bu şampiyonluğa yeter mi? yetebilir.keşke uefa kupasında olsaydık diyorduk. iyi ki yokmuşuz.
 • 18556
  1-bu takımın iç saha performansıyla dış saha performansı arasında dağlar kadar fark var.
  2-büyük veya zor maç kazanamıyor. büyük maç kazandıracak futbolcusu da yok.
  3-takım da çok yeni. türkiye'deki kirli oyunlardan haberi olmayan bir oyuncu grubu ve teknik kadro var.
  4-ilk 3 madde haliyle çakalların, sırtlanların ağzının suyunu akıtıyor. koskoca galatasaray'ın medya desteği hiç yok. federasyon ve hakemler ince-kalın fark etmez her hafta takımı doğruyor.
  5-şu hafta itibariyle anladım ki galatasaray şampiyon olacak ama çok zorlanacak. galatasaray psikolojik anlamda güçlü bir takım değil. şu ana kadar galatasaray'la her uğraştıklarında istediklerini adamlara verdik. 11-12 sezonundaki terim-aysal ikilisinin farkı buradaydı işte. galatasaray'la her uğraştıklarında hemen reaksiyon veriyorduk. adamları kazanma hırsımızla bin pişman ediyorduk. özbek-tudor ikilisi bu işin hakkından gelemiyor maalesef. çok endişeliyim gerçekten. kadromuz da aslında çok iyi ama artık güven vermiyor bana.
 • 18557
  büyük maçlarda aynı prandelli'nin şampiyonlar liginda çıkardığı saçma sapan taktikler eşliğinde oynayan takım. ligin kenarları en etkili kullanan takımına karşı çift santraforla stoperlere gereksiz pres yaptırıp kenarları boş bırakmak tam bir faciadır. tolga ve ndiaye ne kadar ciğersiz olsa da orta üçlüden bu kadar kolay kenara açılamazlar. daha da kötüsü her şey ortadayken hatasından dönmek istemeyen bir teknik direktörümüz var. zaten genç ve bizimle öğrenecek bir adam ama ısrarla öğrenmek istemiyor. en kötüsü de bu. yoksa büyük maç alamaması tek başına bir olay değil, şenol güneş de geçen sene alamadı.

  (bkz: 18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı)
 • 18558
  18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı için konuşursak, iki takım arasında büyük fark var.önce onu kabul edelim. ibb' diyorum ben hala bu arada bu takıma. ibb, önce 2-3 içinde futbol sistemini oturttu nispeten daha az kaliteli oyuncularla. örneğin, adebayor yerine yıllarca mehmet battal oynadı. sonra para musluğu açılınca sistemini bozmadan, takımdaki kaliteyi yükseltti yeni transferlerle. o bakımdan emre yokmuş, ali, mehmet yokmuş çok da fark etmiyor. yerine oynayan bir şekilde eksikliğini hissettirmiyor çünkü isimlere göre değil belli bir sisteme göre hareket eden bi yapı var. bu maça baktığımda galatasaray'ın oyununu sadece saha içinde doğru dizilişini koruyarak bozdu. kimse ekstra koşmadı. ibb takımında neredeyse tüm oyuncular hem takımın bütünselliğine göre hareket etti hem de bireysel taktiği riayet etti. herkes hangi çerçevede ne oynadığını bilince çöpe dönmüş gökhan inler bile iş yapıyor. galatasaray'ın ise sezon başından beri geçen süre içinde hiçbir sistem oturtamadığını görüldü. ibb doğru setlerle galatasaray'a etkili atak yapma şansını vermedi.
 • 18559
  2016-2017 sezonuna göre kıyasta 2017-2018 sezonu 12 hafta sonunda "+7" puanı var. rakiplerimiz beşiktaş'ın "-2", başakşehir'in ise "+1" puanı bulunuyor.

  galatasaray (+7)
  - geçtiğimiz sene kayseri'ye içeride yenilmişken bu sene galip geldik. (+3)
  - geçtiğimiz sene osmanlı deplasmanında berabere kalmışken bu sene galip geldik. (+2)
  - rize/sivas içeride yine galibiyet. (0)
  - geçtiğimiz sene antalya deplasmanında galip gelmişken bu sene berabere kaldık. (-2)
  - geçtiğimiz sene kasımpaşa'ya içeride kaybetmişken bu sene galip geldik. (+3)
  - bursa deplasmanı yine galibiyet. (0)
  - içeride karabük yine galibiyet. (0)
  - konya deplasmanı yine galibiyet. (0)
  - geçtiğimiz sene fenerbahçe'ye içeride yenilmişken bu sene berabere kaldık. (+1)
  - trabzon deplasmanı yine mağlubiyet. (0)
  - içeride gençler yine galibiyet. (0)
  - başakşehir deplasmanı yine hezimet. (0)

  beşiktaş (-2)
  - içeride antalya yine galibiyet. (0)
  - geçtiğimiz sene kasımpaşa deplasmanında kaybetmişken bu sene berabere kaldılar. (+1)
  - içeride bursa yine galibiyet. (0)
  - geçtiğimiz sene karabük deplasmanında kaybetmişken bu sene galip geldiler. (+3)
  - içeride konya yine galibiyet. (0)
  - geçtiğimiz sene kadıköy deplasmanında berabere kalmışken bu sene mağlup oldular. (-1)
  - geçtiğimiz sene içeride trabzon'u yenmişken bu sene berabere kaldılar. (-2)
  - geçtiğimiz sene gençler deplasmanında berabere kalmışken bu sene mağlup oldular. (-1)
  - içeride başakşehir yine beraberlik. (0)
  - alanya deplasmanı yine galibiyet. (0)
  - adana/göztepe deplasmanı yine galibiyet. (0)
  - geçtiğimiz sene içeride akhisar'ı yenmişken bu sene berabere kaldılar. (-2)

  başakşehir (+1)
  - içeride bursa yine galibiyet. (0)
  - geçtiğimiz sene kasımpaşa deplasmanında galip gelmişken bu sene mağlup oldular. (-3)
  - geçtiğimiz sene içeride konya'yla berabere kalmışken bu sene galip geldiler. (+2)
  - geçtiğimiz sene fenerbahçe deplasmanında kaybetmişken bu sene galip geldiler. (+3)
  - geçtiğimiz sene içeride trabzon'u yenmişken bu sene berabere kaldılar. (-2)
  - geçtiğimiz sene gençler deplasmanında berabere kalmışken bu sene mağlup oldular. (-1)
  - geçtiğimiz sene adana/göztepe deplasmanında berabere kalmışken bu sene galip geldiler. (+2)
  - içeride alanya yine galibiyet. (0)
  - beşiktaş deplasmanı yine beraberlik. (0)
  - içeride akhisar yine galibiyet. (0)
  - deplasmanda antep/malatya yine galibiyet. (0)
  - içeride galatasaray yine galibiyet. (0)

  kıyas:
  beşiktaş 77 (-2) = 75
  başakşehir 73 (+1) = 74
  galatasaray 64 (+7) = 71
 • 18561
  2017-2018 sezonu için, herhangi bir maç öncesi on kişiye "galatasaray'ın standart 11'i nasıldır?" diye sorulduğunda en az sekiş kişi aynı kadroyu sayabilecek duruma gelirse başarılı olma ihtimali yüksektir.

  otursun artık doğru bir ilk 11, sıkıldım her maç icat çıkarılmasından.

  hiç bir olumlu olumsuz yorum belirtmeden:

  - tolga bu takımda olmalı mı, olacaksa nerede oynamalı?
  - rodrigues niye yok, olmayacak mı, oynayacaksa nerede oynamalı?
  - feghouli nerede oynamalı?
  - defans formasyonu ne olmalı?
  - çift forvette ısrarcı mıyız değil miyiz, ısrarcı isek eren yeterli mi?
  - kanatsız oyun gerçekten olur mu?

  bu soruların cevabını acilen bulması, uygulaması ve yap boz gibi değiştirmemesi gereken takım.
 • 18562
  1 sol bek, gomis'e yakın bir ayarda 1 forvet, 1 sağ veya sol açık ve en önemlisi 1 adet teknik direktör. takımın ihtiyacı tam olarak bunlar. ha dediğim mevkilere oyuncuları almadan da şampiyon olur bu takım. ama getireceğin teknik direktör hem saha içi taktik hem de saha dışındaki algıyı iyi yönlendirebilmesi lazım.
 • 18564
  3-4 kilit oyuncuya ihtiyacı var. düzgün bir sol bek, tolga'nın yerine bir sol açık, ki bu pozisyonları asamoah tek başına doldurabilir, topla gidebilen, adam eksiltebilen, gomis'e partner bir forvet ki bence bu atlanılmaması gereken bir eksiklik; defansa lider devamlılığı olan marcelo tarzı gerçek bir stoper, orta alana n'diaye benzeri bir oyuncu daha.
 • 18565
  hücum organizasyonlarında çok büyük eksiklikleri olan takım. küçük maçlarda pek göze batmıyor bu durum. oyuncu kalitesiyle bir şekilde açıyoruz kilidi, devamı da geliyor zaten. ama biraz büyük maçlarda hücum konusunda etkinliğimiz sıfıra düşüyor, biz de bu durumu sürekli futbolculara bağlıyoruz. vay efendim belhanda lakayıtmış, rodrigues'in kafası çalışmıyormuş, latovlevici bütün topları içeri şişiriyormuş, ndiaye artık dribbling yapmıyormuş vs. bütün futbolcularımızın sorunlu olması pek mümkün değil bence.

  bazen gol atılınca anlarsınız, çalışılmıştır o gol. her adımı planlıdır, tık tık tık 2-3 tane hızlı pasla sonuca gider takım. bu sene ben böyle pek golümüzü hatırlamıyorum. tudor kaynaklı bu sıkıntıyı çözersek derbi kabızlığından da kurtulacağımızı düşünüyorum.
 • 18567
  2017-2018 sezonu sonunda şampiyon olduğunda, 18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı hatırlanmayacaktır bile... hoca yeterli veya yetersizdir, büyük maç kazanamıyoruzdur bunlara bişey demem ama şampiyon olmak bizim genlerimizde var. ve allah'ın izniyle şampiyon olacağız.

  edit: hamza hamzaoğluyla bile şampiyon olmuştur.
  26 ekim 2014 istanbul başakşehir galatasaray maçını yerinde izleyip 4-0'lık yenilgiyi yaşamış olmamıza rağmen sadece 5 gün sonra 31 ekim 2014 galatasaray kasımpaşa maçını koşarak gitmiştik. çok şükür öyle bir mağlubiyet ile peşini bırakacak değiliz. bu takın şampiyon olacak. inanmayanlar bırakabilir ama biz her zaman peşindeyiz.
 • 18571
  sorunu bir maçı 5-1 kaybetmesi değildir.

  sorunu işte şimdi tökezleyecekler, büyük takımları yenemiyorlar dendiğinde bize bunun aksini gösterecek kararlılığı gösterememeleridir. kritik bir maç dahi kazanamayan, hakem hatalarından bu kadar çok etkilenen bir takım şampiyon olabilir mi gerçekten? belki de olabilir. sonuçta kötü olsak bile rakiplerimiz çok hata yapar, biz de şampiyon oluruz. bu kadar basit. ama sahada şampiyon ruhlu olan, dosta güven düşmana korku veren bir takım yok. ben umutsuzum bu takımdan. daha doğrusu tudor'dan umutsuzum.
 • 18572
  halen şampiyon olacağına inanılan takım. kesinlikle olamayız demiyorum mucizevi bir şekilde rakipler sezon sonuna kadar böyle puan kayıplarına devam ederse oluruz. anca öyle oluruz zaten. kendi işimizi kendimiz yapamıyoruz. her büyük maçta yeniliyoruz.

  ancak siz de biliyorsunuz ki beşiktaş'ın kendi evinde üç maç üst üste kazanamaması veya fenerbahçe'nin birkaç maçta son dakikada yediği gollerle puanlar kaybetmesi bir gün bitecek. lideriz diye kendimizi avutmayalım. beşiktaş bu hafta şanslı olsaydı aramızdaki puan farkı 2 olacaktı. işin içinde bir de başakşehir var.
 • 18573
  eleştirileri hak etmiyor bence. bir kere bu takımın rotasyon sıkıntısı var, ayrıca yeni kurulmuş bir takım. şimdi bunlar bir takım için büyük sıkıntılar. bu sıkıntıları aşması gerekenler teknik ekiptekilerdir. sağ olsun teknik ekiptekiler ise bu takımın işini daha da zorlaştıracak her şeyi yapıyor. her maç farklı kurgu ile çıkıp takımın ezbere oynayacak kadar birbirini tanımasını engelliyor. rotasyon olsun diye zorunlu kalmadıkça oynamaması gereken oyuncuları ilk 11 başlatıyor. rakibi iyi analiz edip bu takıma kolaylık sağlayacağına, rakiplere nasıl kolaylık sağlarım diye uğraşıyor. bu şartlar altında şuanki konumunda olması bence kalitesinden kaynaklanıyor. sorunu başka yerde arayalım derim.
 • 18574
  bu takım genetiğini kaybetti gerçekten yahu. ben kendimi,adımı bildim bileli galatasaraylıyım. hadi fb maçlarını anladık artık üzerimizde lanet mi var nedir de,kardeşim ben bjk'yi ts'yi derbiden saymazdım ya son 2 seneye kadar. bak başakşehiri söylemedim bile. zerre korku çekince olmazdı içimde benim için bir gençlerbirliği bir kayseriden farksızdı neredeyse. ben bu takımın bu büyüklüğüne , bu asaletine ayrıca hastaydım ya. bjk,ts'liler sinerdi bizim maçlarda. ağzını açıp gık diyemezlerdi be kardeşim. el insaf son 7 büyük maçta 1 puan yahu. 21 puanın sadece 1'i. beyler bakın burası galatasaray. çıkıp keşke abdürrahim albayrak gibi biri 2 tokat atsa şu hırvat dengesize. yahu ruh hastası sen ne demeye her hafta bozuyosun ciddi rakip gördün mü. bırak sen oyununu oyna burası galatasaray kardeşim. sen rakibe değil rakip sana önlem alacak. en büyüğüsün bu ülkenin en büyüğü. sen gördün mü bayern münihin hoffenheima,red bull leipzige önlem aldığını,formasyonunu bozduğunu. hiç gördün mü barcelonanın bilbao'ya karşı özel hazırlandığını. onu küçük olan yapar. edirneden diyarbakıra, vandan izmire kadar bu ülkenin en büyüğü, vakti zamanında türk bayrağını en çok gururlandırmış ve gururlandırmaya da devam eden en büyük camiası,kulübünün futbol takımı değil.