• 2
  https://www.birgun.net/...i-cuneyt-186229.html

  ağzına sağlık hemşerim.

  yazıyı okumak istemeyenler için yazıdan cüneyt çakır ile ilgili bölüm;

  --- alıntı ---
  bu sosyolojik değişimin son örneği pazar günü yapılan galatasaray/ fenerbahçe derbisinin hakemi cüneyt çakır’ın maçı yönetme anlayışında görüldü. türkiye’nin iki büyük kulübü, dünyada önem verilen 6. büyük derbiyi oynarken çakır, adeta bilinçli hatalar yaparak, statta bulunan 50 bin seyirciye, tv’leri başında seyreden yüzlerce milyon izleyiciye hak veadalete saygı duymadığını gösterdi!..

  kasıtlı çalınan düdüklerinden, yanlış kararlarından, seyirciyi tahrik eden tutumundan kendini hiç sorumlu tutmadı!..harcanan alınterini, emeği, sportif geleceği ve toplumsal barışı bir çırpıda yok etti!..neden?..

  çünkü biliyor ki; bu ülkede birisinin kolladığı ve koruduğu kişi olarak verilen talimatlara uydukları sürece adaletten ayrılmış olsalar da korkmalarına neden yoktur!..

  --- alıntı ---
 • 3
  sosyal medyadaki birtakım haberlere göre duygun yarsuvat'ın bahsettiği çatı aday olan siyasetçidir. tahmin edilen gibi zaten bir şey beklemiyorduk duygun yarsuvat ve ekibinden, haber doğruysa bunun sağlaması da yapılmış oldu. ben galatasaray'ı düşündüğüne ve maddi manevi ezilmesine isyan edecek bir başkan istiyorum. gölge veya kukla değil. galatasaray başkanlık makamı öylesine bir makam değildir, liseci ekibin bunu hala anlayamamış olmasına da şaşırmıyorum, nasıl olsa yıllarca böyle olmuş bu. ama artık böyle olmayacak, bilinçsiz topluluklar yok karşılarında...
 • 4
  baskanlik icin birkac hafta oncesine kadar adi gecen sosyaldemokrat siyasetci. 1980li yillarda erdal inonu'nun genel baskanligi doneminde shp genel sekreterligi yapmistir, gayet genc yasta siyaset icinde onemli pozisyonlarda bulunmus, kultur bakanligi yapmistir. siyasi hayatinin cogunlugu soldan bir muhalefet yaparak gecmistir, chp'de de genelde parti ici muhalefet isimlerindendir.

  butun bunlara ragmen, nice sosyaldemokratin mevzu galatasaray olunca muhafazakar liseci orgutun en koyu temsilcileri olduguna tanik olduk. haliyle, mevzu galatasaray olunca ne halkciligi kaliyor, ne demokratligi, elitist, zumre cikarlarini koruyan, ilericiliginden eser kalmamis bir noktaya savrulabiliyor. saglar'i siyasette severim, burada sevmem.