• 3
  19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı'nın sorumluluğu ince ince üzerine atılan örgüt.

  aspor'da şu anda türkiye'de bu olaylar ilk kez olmuş gibi anlatılıyor şu an. yıllardır bu işle uğraşıyoruz, ilk kez böyle bir şey görüyoruz diye diye algı kasıyorlar.

  drogba sokunca sahaya giren on binlerce şerefsizden sonra bu laflar ettiniz mi lan? fatih terim'in kadıköy'de kafasının yarılmasına ses ettiniz mi bu kadar? avni aker'de terör estirirken ts taraftarı, bu kadar konuştunuz mu? kadıköy'de kupa kaldırdığımız günü sokakta polis arabası yakanlara da böyle imalarda bulundunuz mu lan?

  hiç boşa kürek çekmeyin. şu anda muazzam bir eğlence var bizim açımızdan. siz haftalarca bibirinizi yiyin böyle.
 • 4
  galatasaray düşmanları tarafından başarılarımızın mimarı olarak gösterilen hain terör örgütü.

  ulan haysiyetsizler madem dualarınız o kadar çok işe yarıyor edin duanızı da dursun özbek denen haysiyetsiz başkan seçilmesin. bir işe yarayın...

  gerçi siz ne kadar vatan hainiyseniz dursun da o kadar galatasaray hainidir.

  (bkz: 26 mayıs 2018 galatasaray seçim genel kurul toplantısı)

  (bkz: fetö'nün dualarıyla dursun özbek seçilmedi :(()
 • 5
  takım kursa şampiyonar liginde çeyrek final görebilecek olan terör örgütü. siktir edin makulebeyi gelin futbola.

  uğur boral: fetö sohbetlerine o dönem fenerbahçe’deki arkadaşlarım ile takımca katılıyorduk.
  katılanlar şunlardı; tuncay şanlı, serdar kulbilge, kerim zengin, bekir irtegün, emre belezoğlu, orhan şam, gökhan gönül.

  (savcilik ifadesi - hürriyet)
 • 7
  --- alıntı ---

  vatan gazetesinden elif altın'ın haberine göre, aralarında arda turan, emre belözoğlu, okan buruk ve bir dönem bursaspor teknik direktörlüğü görevini de yürüten bülent korkmaz hakkında 'fetö terör örgütüne üye olmak', 'örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek' iddiasıyla inceleme yürütüldüğü öğrenildi.

  https://tr.sputniknews.com/...o-baglanti-inceleme/
  --- alıntı ---
 • 8
  yeni türkiye'de hırsızların, yolsuzların, şikecilerin suçu başkasına atıp kendilerini temize çıkarmak için kullandığı terörist örgüt. bunlar arasında en komiği de fenerbahçe'nin yaptığı şikeyi fetö operasyonu diyerek temize çıkarmaya çalışması. bir de utanmadan galatasaray'a fetöcü diye iftira atması. ulan sanki benim başkanım türkçe olimpiyatları'na sponsor oldu, sanki benim yöneticilerim fetöcü hakim savcılarla tesislerde halı saha maçı yaptı. şikeci ve ahlaksız olmanızın fetö'yle hiçbir ilgisi yok. tarih sizi şikeci ve ahlaksız olarak yazacak.

  (bkz: ali koç ferit şahenk ve murat ülker'in fetö'ye sponsor olması)

  https://twitter.com/.../1117556496655687682
 • 13
  ülkeye bir simbiyot gibi musallat olmuş terör örgütünden de öte bir örgüt. ülkeden arındırılınca bunlardan karşılıklı fayda sağlayanların da çökmesi beklenen bir şeydi ki oldu. futbolda da böyle! kimlerin asıl fetöcü olduğunu görmemezlikten gelmek kötü niyetlilikten başka bir şey değildir. ufak tefek inişler çıkışlar yaşayanlardan bahsetmiyorum elbet. kim ki dramatik bir şekilde düşüş yaşamışsa onları iyi bir şekilde incelemek gerek.
 • 15
  türkiye'de pik yaptığı 2000-2010 arası dönemde, sporda hangi kulübün borusunu istediği gibi öttürdüğü, kimin daha çok şampiyon olduğu, kimin en iyi kadroları kurduğu incelenirse, en çok hangi kulübün nemalandığı rahatça görülebilecek terör örgütü.

  yetmedi mi? etkisini kaybetmeye ve nefret objesi olmaya başladığı 17-25 aralık sonrasından bugüne kadar kimin başarısız olduğu, müzesine tek kupa dahi götüremediğini incelerseniz de rahatça anlarsanız.

  tabi ki futbolda başarı tek bir faktöre bağlı değildir, tabi ki bir örgüt, tek başına bir takımı şampiyon yapamaz. fakat her alanda türkiye'nin öncüsü olan en büyük kulübün, avrupa kupaları dahil başarılarının kaynağını "fetö" diye açıklamaya ve bunu kanıksatmaya çalışan şer şerbeti doldurulmuş boş beyinlerin algoritmasına göre hareket edersek yukarıdaki çıkarımların sonucu tek bir kulübü işaret eder.

  (bkz: günahların takımı)
 • 16
  --- alıntı ---

  fetö terör örgütü ile galatasaray'ı bağdaştıranların takımlarına bakıyoruz, birde kendi takımımıza bakıyoruz.

  fetö olaylarından sonra galatasaray: 3 lig şampiyonluğu, 4 ziraat kupası şampiyonluğu, 2 süper kupa şampiyonluğu olmak üzere 9 şampiyonluk.

  feto olaylarından sonra fenerbahçe: 0 şampiyonluk.

  'fetö bitti cimbom bitti' diyenler 1 kez daha düşünür diye umuyoruz.

  --- alıntı ---
 • 17
  galatasaray'ın şampiyonluk ve başarılarına bahane olarak sunulan terör örgütü.

  fenerbahçe ve beşiktaşlı süper zekalı arkadaşlarımıza göre;

  fenerbahçe'nin, trabzonspor'u geride bıraktığı 1996 tertemiz. 97-98-99 ve 2000 kirli. çünkü biz seri yakaladık. 2001 zincir kırıldı, fenerbahçe aldı ve tabi temiz şampiyonluk. 2002 tekrar fetö işi. 2003 beşiktaş'ın efsanevi şampiyonluğu olduğundan süt gibi tertemiz. 2006 pislik, şike ve tabi fetö etkisi.

  yakın döneme gelirsek, fetö terör örgütü bittikten sonra gelen 2 beşiktaş şampiyonluğu ve "fetö gitti galatasaray bitti" yorumları. ardından küllerinden doğan galatasaray, 2 yeni şampiyonluk ve bingo: yine fetö!

  allah, rakibin bile akıl sağlığı yerinde oranını versin.
 • 18
  4 sene üstüste şampiyon olduğumuzda -gençlerin yaşı yetmez- bu kanatlıların tek zırıltısı fatih hoca mehmet ağar'la yakın arkadaş> mesut yılmaz başbakan/hükumet ortağı >bunlardan dolayı gs kollanıyor şeklindeydi. 20 sene sonra o zamanlar misket oynayan kuş yavruları kalktı işi fetöye bağladı. halbuki o tarihlerde 28 şubat muhtırası olmuş, bırak gs için lobi yapmayı fetö kendini abd'ye zor atmıştı. 2000'lerin ortasına kadar varlıkları bile unutulmuştu. onları tekrar kim palazlandırdı, ne istedilerde vermediler herkes biliyor. fetö tekrar ortadan kaybolduktan sonra biz 3 kere daha şampiyon olduk, bunu kim sağladı peki. adamlar kaçacak delik ararken işi gücü yok gs için hakem vs... ayarlıyacaklar. özeleştiri yapmak yerine sadece rakibe çamur atıp bahanelere sığındığınız sürece burnunuz yerden kalkmayacak sayın rakiplerimiz. çamur atma, ibret al.
 • 19
  beşiktaş altyapısından yetişen eski fenerbahçeli zafer biryol’un tutuklu; 6 yıl fenerbahçe forması giyen, fenerbahçe taraftarının dudaklarına buseler kondurduğu eski başakşehirli bekir irtegün, yıllarca beşiktaş ve fenerbahçe forması giyen eski futbolcu uğur boral, eski kaleci ömer çatkıç, eski futbolcu ersin güreler ve antrenör ismail şengül’ün tutuksuz ve yurtdışı yasaklı olarak, “üye olmaktan” yargılandığı terör örgütü.

  davanın ertelen duruşması bugün* yapılacak.
 • 21
  http://haber.sol.org.tr/...in-futbol-agi-263648

  yıllardır birçok iktidarın ortağı ve destekçisi olan cemaat, neredeyse her alanda olduğu gibi futbolda da istediği gibi at koşturmuş, birçok “yıldız” ismi kendi müridi haline getirmiş, üstelik bunu gözlere sokarak yapmıştı. cemaatçi futbolcu denildiğinde akla gelen ilk isim olan ve cemaat kontenjanından erdoğan tarafından akp milletvekili de yapılan hakan şükür, aslında cemaat’in bu ağdaki parçalarından sadece biriydi.

  gazeteci toygun atilla, yeni kitabı “ifşa”da cemaat’in futbol yapılanmasına ilişkin hakan şükür’ün ötesine geçen ilişkilerin ayrıntılarını yazdı.

  bu ağın temas etmediği, içine yerleşmediği neredeyse tek bir kulüp bile kalmamış durumda...

  plan kadiköy’de başladi

  kitaptaki anlatıma göre, gülen, futbol dünyasında “atılım” yapmaya "kaçak" olduğu dönemde, tam da fenerbahçe stadının önünde karar verdi. 1984 yılında bir araçla fenerbahçe stadının önünden geçen gülen, sabah erken saatlerde stat önündeki insan kalabalığını görünce şaşırmış, nurettin veren’in anlatımına göre futbola el atmaya o zaman karar vermişti.

  ilk bağlantilar ihsan kalkavan ve ismail demiriz…

  gülen bu kararını havada bırakmayarak kısa süre içinde futbolun içine yerleşmeye başlayacaktı...

  cemaat’in futbol dünyasındaki bilinen ilk bağlantıları beşiktaş’ta yöneticilik yapan ihsan kalkavan ve galatasaray forması giyen ismail demiriz olacaktı.

  ancak ağın “gizliliği” düşünüldüğünde bu bağlantının başlangıç noktasının çok daha fazlasını içerdiği açık.

  maradona, gülen, erdoğan, gökçek, çiller…

  bu ilk bağlantıların kurulduğu dönemin ardından 1995 yılında, istanbul ali sami yen stadında bosna için bir dayanışma maçı organize eden gülen, dünya yıldızlar karması ile türkiye yıldızlar karması’nı karşı karşıya getiriyor, organizasyona dünyaca ünlü futbolcu maradona katılıyordu.

  bu şaşalı girişe şahitlik yaparak protokol tribününde gülen’in yanında olan isimler tayyip erdoğan, tansu çiller, melih gökçek ve hikmet çiçek gibi isimler olacaktı.

  gülen 1984'te "eksik tarafımız" diye nitelediği futbol konusunda dev bir adım atıyordu...

  beşiktaş’a başkan adayi çikardilar

  artık futbolun yıldızlarını buluşturan etkinliklere imza atmaya başlayan gülen, 1998'de bir büyük kulübün yönetimini de doğrudan ele almak için hamle yapacaktı.

  atilla'nın kitabına göre, cemaatçi ihsan kalkavan 1998 yılında süleyman seba’nın karşısına başkan adayı olarak çıkacak, bir cemaat adımı olan bu proje alınan 1250 oya rağmen sonuca ulaşamayacak, başkanlığı 2500 oyla yeniden süleyman seba kazanacaktı. o dönemde sivil toplum kuruluşları birliği bir açıklama yaparak cemaat’in beşiktaş’ı ele geçirmeye çalıştığı uyarısında bulunacaktı…

  gülen’in yanindaki futbolcular…

  gülen’in futbol dünyasındaki etkisini gösteren meşhur videoların birinde hakan şükür, hakan ünsal, ismail demiriz, uğur tütüneker, mert korkmaz, arif erdem gibi isimler gülen’in yanı başında oturuyordu.

  bu isimlerin cemaat’le bağı her zaman gündem olurken, bu toplantılardan birine katılan isimlerden evren nuri turhan da benzer bir toplantıya şahitliğini, “mağdur” olarak anlatıyor. turhan, cemaat mağduru olarak verdiği ifadesinde, mert korkmaz tarafından çağrıldığı toplantıda hakan şükür, ertuğrul sağlam, mutlu topçu, arif erdem, uğur tütüneker, hakan ünsal ve okan buruk gibi isimlerin de olduğunu, toplantıya gülen’in de geldiğini anlatırken, bir daha böyle bir buluşmaya katılmadığını ifade ediyor.

  turhan, gittiği tüm takımlarda benzer bir cemaat ağı olduğunu, 2008 yılında futbola nokta koyduğu kayseri erciyespor’da cemaatçi futbolcuların kendisini dışlaması sonrası kadroya giremediğini ileri sürüyor. yani her yerde onlar vardı, transfer paraları, pirimler ne varsa hepsi onların kontrolündeydi bu anlatıma göre.

  kitapta mağdur olarak ifadesi yer alan bir diğer isim, bir dönem galatasaray forması giyen mustafa kocabey olurken, kocabey de cemaatçilerin hedef alması nedeniyle ne milli takımda forma giyebildiğini ne de galatasaray’da şans bulabildiğini söylüyor.

  kocabey ifadesinde, hakan şükür, arif erdem, cihat arslan, okan buruk ve emre belözoğlu’nun galatasaray’daki diğer futbolcuları cemaat adına etki altına almaya çalıştığına işaret ediyordu.

  üç itirafçi futbolcu

  kitapta cemaatçi olan ve sonrasında itirafçılık yapan üç futbolcunun da ifadelerinin ayrıntıları yer alıyor.

  bu isimler bekir irtegün, ömer çatkıç ve uğur boral olurken, üçü de futbol dünyasındaki cemaat bağlantısına ilişkin önemli iddialarda bulunuyor.

  türkiye’de tüm takımlarda olduğu gibi gaziantep’de cemaatçi futbolcular kendi ağlarını kurarken, bekir irtegün de bu ağ tarafından kapsanan isimlerden biri olduğunu söylüyor. ömer çatkıç ve barış durmaz gibi isimlerin cemaat sohbetlerinin vazgeçilmez isimleri olduğunu belirten irtegün, fenerbahçe’ye transfer olduğunda bir telefon aldığını ve orada “yeni imamla” tanıştığını aktarıyor.

  emre, alper, gökhan, mehmet…

  irtegün, fenerbahçe’deki cemaat toplantılarında emre belözoğlu, uğur boral, ertuğrul taşkıran, alper potuk, orhan şam, gökhan gönül ve mehmet topal gibi isimlerin yer aldığını, risale-i nur okunduğunu, gülen’in videolarının izlendiğini ileri sürüyor.

  irtegün, bazı toplantıların emre belözoğlu’nun evinde yapıldığını da ifadesine ekliyor. cemaat itirafçısı olan bir diğer isim olan uğur boral ise cemaat’le gençlerbirliği’nde oynarken tanıştığını, burada cemaatçi futbolcuların başında ise takım kaptanı ümit bozkurt’un olduğunu söylüyor. ankara’da yapılan cemaat toplantılarında iddiaya göre, ümit bozkurt, sedat yeşilkaya, erkan özbey, ali cansun yer alıyordu.

  fenerbahçe’ye transferinden sonra cemaat abisinin değiştiğini belirten boral, tıpkı bekir irtegün gibi artık yeni imamı ali şenel’le bağlantı kurduğunu belirtiyor.

  boral, fenerbahçe’de cemaat toplantılarında tuncay şanlı, bekir irtegün, emre belözoğlu, orhan şam ve gökhan gönül gibi isimlerin yer aldığını iddia ediyor.

  itirafçı olan bir diğer isim olan ömer çatkıç ise, kendisini cemaatle tanıştıran ismin cihat arslan olduğunu, erkan özbey, gökhan tokgöz ve mehmet çakır’ın da toplantılarda yer aldığını söylüyor.

  çatkıç’ın cemaatle bağı olduğunu söylediği diğer futbolcular uğur kavuk, hakan özmert, orhan ak ve emrah başsan'dı.

  zafer biryol’un verdiği liste

  cemaat davasında uzun süre tutuklu kalan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen zafer biryol da, cemaat bağı olan futbolcular listesi veren isimlerden biri.

  biryol’un cemaat bağı olduğunu söylediği isimler: emre belözoğlu, ümit bozkurt, cihat arslan, alper potuk, orhan şam, tuncay şanlı, gökhan gönül, mehmet topal, gökhan tokgöz, mehmet çakır ve ertuğrul sağlam.

  listedeki isimlerin çoğu hakkinda işlem yapilmadi

  cemaat’le bağı olan bu isimlerden hakan şükür ve arif erdem yurtdışına kaçarken, ilk cemaatçi futbolcu olarak bilinen ismail demiriz, iki kez tutuklanıp serbest bırakılırken, tutuksuz yargılandığı davada 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  kısa süre tutuklu kalan bir diğer isim uğur tütüneker olurken, diğer isimlerin neredeyse hiçbiri hakkında işlem yapılmadı, bazıları hakkındaki dosyalarda ise takipsizlik kararı verildi.

  bu isimlerin birçoğunun cemaat-akp kavgası sonrası taraf değiştirmesi, akp saflarına geçmesi sayesinde soruşturma konusu olmadığı belirtiliyor. (sol haber)
 • 22
  feto opersayonlarından sonra, eskiden büyük olduğu iddaa edilen bir takım çöktü.

  şampiyon olamadıkları gibi küme düşme noktasına geldiler. hani şu yönetimini fetocu dolduran, türkçe olimpiyatlarına sponsor olup kendi kanallarından canlı yayınlayan, fetocu savcılara vs. forma giydirip birlikte güle oynaya poz veren, halısaha maçları düzenleyen. nasıl olduysa feto operasyonlarından sonra bellerini doğrultamadılar. ya neydi o takımın adı aklıma gelmedi bir türlü ?

  üstelik taraftarları da feto çöktü bu saatten sonra gs küme düşer diyordu. allah allah madem feto bitince feto desteği alan takım çökecekti. hay allah aklıma kurt düştü şimdi.
 • 24
  ülkenin içine eden satılmışlar güruhu. darbe mi yapmayı planladın yık fetöye şike mı yaptın ne duruyorsun yık fetöye rüşvet mi verdin hâlâ duruyor musun yık fetöye. ülkede birinden kıl mı kaptın fetöcü de çık işin içinden. bunları kimler mevkilere makamlara getirdiyse allah bu dünyada da öbür dünyada da iki yakasını bir araya getirmesin.
 • 25
  bu ülke her sol görüşlüye komünist, her sağ görüşlüye faşist dendiği günler gördü geçmişinde. başı kapalı yobaz oldu, etek giyen dinsiz. şimdi yeni bir kavram girdi dağarcığımıza. birisini sevmiyor musun “fetöcü” diye yaftala olsun bitsin. herhangi bir konuda başarısız olduysan bahanen hazır “fetönün oyunu”. rakibin çok mu başarılı hiç üzülme “fetö destekledi”. az önce bir yazar kardeşimiz imamoğlunu fetöcülükle suçladı ve entrysi silindi. belki haklıydı, belki de değil. ancak
  “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” bu söz öbeğini kendisine şiar edinmiş, her türlü baskının, totalitarizmin karşısında kendisini konumlandırmış, düşünce özgürlüğünü çerçeve değer olarak benimsemiş bir birey olarak; siyaset arenasındaki onca ismin arasından fetö kanalında spor yorumu yaptığı için ekrem imamoğlu hakkında fetö imasında bulunmayı düşünce özgürlüğü ile bağdaştıramıyorum.
  dinime küfreden müslüman olsa, her kuşu sevdin bir leylek kaldı vb. ifadeler imamoğlu hakkındaki ithamlara verilecek en güzel cevap aslında. ancak hissiyatımı tüm renktaşlarıma daha açık anlatabilmek adına örnekler vermek isterim.
  aziz yıldırım’ın galatasaray şikecidir demesi neyse,
  ali koç’un federasyon galatasaray’ı kolluyor demesi neyse,
  demirören’in futbolu spor geçmişi olan nitelikli insanlar yönetsin demesi neyse,
  manukyan’ın rızkınızı helal yolla kazanın demesi neyse,
  o kadar siyasi aktör arasından imamoğlu’nu fetö ile itham etmek odur!