• 1150
  kisa kisa başlıklarla belirtmeye çalışayım.

  yönetim: taraftarlarla doğru iletişim kuramıyorlar. hala milyon euroluk transfere sevinenler var. menejerlerden paçayı siyiramiyorlar. bi aurelio,capone,perez getiren yok.

  taraftar: şampiyonluk dışında kabulleri yok. 3 4 sene orta sıralarda gezinelim gerekirse ama genc ucuz maliyetli bir takım olalim once su borçlar bitsin diye düşünen cok az. herkes ezeli rakiplerini alt etme derdinde. yapılabilecek max lig şampiyonluğu olduğu halde ısrarla şampiyon olalim da ekonomiyi uclden gelen parayla hallederiz düşüncesinde.

  teknik heyet: modern futbolun cok gerisinde kalmış ve cesur olanları yok denecek kadar az. değişik bir oyun alıp uygulayan yok, bunu yapmaya çalışanlar ise yapamıyor.

  futbolcu: su ortamda kendini yırtıp geliştirme derdinde olanlari cok az. olanlar zaten avrupa yapıyor kisa sürede elde max ozan tufan seviyesi kalıyor. onlar da cok cok az.

  tff: siyasi güdümlu zaten ve futbolun gelismesinden ziyade ekonomi derdinde haliyle. yayinci milli takım kulup borclari kaldıramıyor cok fazla işi. idealist yonetici de ihtiva etmiyor.

  hakemler: her an bir hatasi ile gundem olup fislenmek istemiyor. bol bol oyun durdurup oyunu kesiyor ki var olan skor değişmesin.

  ibne basın: kendi takimlarinin borazanligini yapanlarla dolu. kimse verilen total maaşların cok oldugunu anlatmıyor. isim isim konusup bu adam neden bu kadar aliyor diyor.
  ayrica futbolu seven bilen sayisi cok az. onlar sadece kendi takımını ve rekabeti seviyor.

  çıkış yapan anadolu takimlarinin çıkışı da lokal kalıyor bu arada. avrupadaki sonuçlardan belli.

  ortam böyleyken olumluya dönecek bir taraf yok. dövizler arttıkça da isler daha çok sarpa saracak. sonrasında kendi icimizde oynayıp* şampiyonumuzu tokatlanmaya avrupaya göndereceğiz. idealist ve sözü dinlenen isimlerin tff'de ve takımlarda rol almalari lazim. bunlar yapılırken de tabiki baya acılar çekilecek.