• 1
  bolivya'nın medar-ı iftiharı, ilklerin ve enlerin takımı, bir grup gencin ülkenin kuruluşunun 100. yılında simon bolivar'ın adını vererek kurduğu mavi renge sahip la paz kulübü.
  bolivya'da çocuk bayramı olarak kutlanan 12 nisan günü 1925 yılında club atletico bolivar adıyla kurulmuştur.
  1977 yılında profesyonel lig kurulana kadar geçen sürede yerel ölçekte birçok başarıya imza atan kulüp, bu süre zarfında uluslararası turnuvalara da bolivya adına katılan ilk takım olmuştur.
  2004 yılında güney amerika kupası'nda final oynamış ve iki ayaklı eşleşme sonucunda boca junıorsa kaybetmiştir. bundan tam 10 yıl sonra 2014'te ise copa libertadoreste finale yine çok yaklaşmış fakat yarı finalde yine bir arjantin takımı olan san lorenzoya elenmiştir. bu iki başarı bolivya'nın kulüp bazında en büyük başarılarındandır.
  2020 yılı itibariyle 28 lig şampiyonluğu ile bu alanda ülkesinin en başarılı takımıdır. son şampiyonluğunu ise 2019 yılında aperturada kazanmıştır.
  maçlarını hernando siles stadyumunda oynayan takımın birçok gruba ayrılmış taraftar oluşumları var. la radikal, eski okul bunlardan bazıları. kendi aralarında da çatışan bu gruplar kentte de yoğun oldukları yerlere göre ayrılmışlar. güney amerika liglerini çok seven biri olarak bolivya'da desteklediğim takımdır.