• 47
    atlanta hawks ile 4 yıl, 72 milyon dolarlık sözleşme imzalayan oyuncu. anlaşma 2 gün önce oldu ama sacramento kings'in kontratı karşılayıp bogdan'ı takımda tutma ihtimali vardı. 2 gün içinde karar vermeleri gerekiyordu ve kontratı karşılamama kararı aldılar.

    karşılamama sebeplerini tam olarak anlayamadım. yüzde 15 trade kicker varmış, bu da oyuncuyu takaslarken salary cap'de bir takım sıkıntılar yaratıyormuş ama hiçbir şey kazanmadan göndermek çok daha saçma oldu.

    bogdanovic gitmeyi kafasına koymuştu. son söylenenlere göre aslında bucks'a gitmek istiyordu. sign and trade ile de gidecekti ama bu anlaşma çok önceden yapılmış ve itirazlar gelince anlaşma iptal olmuş. yani söylenildiği gibi bogdanovic serbest oyuncu olarak şansını denemek istediği için bozulmamış bu takas. haliyle bucks'a gidiş yolları kapanınca da atlanta'nın teklifini kabul etti.

    atlanta'nın aradığı oyuncu mu değil mi bilemem ama gittiği her yerde iyi katkı verebilecek bir oyuncu. atlanta da çok iyi genç rotasyonunun yanına rajon rondo, kris dunn, danilo galinari ve kendisini ekleyerek iddialı bir takım kurmuş oldu ki 2019-2020 sezonu ortasında da clint capela'yı takasla almışlardı. bu sene doğuda takip edilesi takımların başında geliyorlar.