• 14627
  yalan habere konu olduğunu düşündüğüm bitik topçu.

  galatasaray başkanı sponsor ile buluştuysa bunun sebebi asamoah veya başka bir yıldız transferidir. sabah sözlüğü açtığımda sol framede yine arda başlığına yazılanları okuduğumda görüyorum ki medya bizi odak noktamızdan saptırmak için elinden geleni yapıyor ve kısmen başarılı da oluyor. allah muhafaza liderin 7-8 puan gerisine düşsek ne arda haberi kalır ne yabancı gündemi... lütfen konsantrasyonu bozmayalım.

  (bkz: 18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı/#2280665)
 • 14629
  bu adamın kafasını sadece futbola vereceğini düşünenler 2023'te lozan bitince bor çıkartıp uçacağımıza da inanabilir. gerçeklik ihtimalleri aynı.

  galatasaray'dan uzak tutulması gereken bir numaralı adam bu. bakın taraftar istemiyor ama ne kadar galatasaray düşmanı varsa hepsi arda'yı bize itelemeye çalışıyor. gelsin, ortalığı karıştırsın, medyaya malzeme versin, içeriden haber uçursun va. amaç bunlardan ibaret.

  dursun özbek buraya veya sosyal medyaya kulak veriyorsa arda'dan derhal vazgeçer. sneijder'i tempoya uymuyor diye gönderdiniz eyvallah, kararın uygulanması yanlış ama kendisi doğruymuş zamanla gördük. ama göbeklerin kralı arda gelirse burda direkt art niyet ararız.
 • 14631
  bu adam gelip de eski günlerine dönebilecek çapta/psikolojide/mantalitede olsaydı zaten barcelona'dan ayrılmazdı.

  bizim çocuğumuz dönemi bitmiştir artık. real madrid raul'u, casillas'ı gönderdi bir çırpıda.

  arda turan psikolojik olarak da bitmiş, kendi kendini bitirmiş bir insandır.

  kendi adına her şey güzelken, a.madrid'den barça'ya transfer olup da 6 ay oynayamayacağı dönemde, bizim takımda yaratıcı ve kaliteli oyuncu eksiği de varken, barcelona'ya kendisi için yapılan tekliften bahsederken "barcelona'ya geldik, ben kulübe ve bu kadar yatırıma sadakat göstermek için kiralık gitmedim. galatasaray kiralamak istedi. orada yapılan teklif kötü ve komikti. ama ne yapalım galatasaray kulübümüz, seviyoruz.”" diyen adamı mı düşüneceğim.

  yabancı oyuncu kuralı deseniz o durum 2019'dan önce başlamayacak. zaten o zaman yaşı 32-33 oluyor.

  florya rehabilitasyon merkezi mi?

  hayır şu anda işlerin kötü gittiği bir maçtan sonra bile takım kendi kabuğuna çekilip sıkıntıyı kendi içinde çözmeye çalışıyor. yarın arda turan gelse her programa malzeme vereceği kesin. bu adamın normal bir futbolcu gibi davranamayacağını bilmiyor musunuz?

  acun, rıdvan, emre b., göksel gümüşdağ gibi tiplerle bu kadar yakın olmasından mideniz bulanmıyor mu? lan bu adam fatih terim'i bile yedi amk ya koskoca fatih terim ya, ülke futbolunun en büyük ismi, en marka ismi. milli takımın başına gelmesi için galatasaray'a operasyon çekilen isim bunun yüzünden görevinden oldu.

  biz selçuk'un etkilerinden kurtulduk diye seviniyorken, yeniçeri cephesini güçlendirmeye, başımıza bunların ağa babasını getirmeye ne lüzum var?

  herkesin hayali 66 numarayla soldan yardırdığı, çalımlarla rakipleri ipe dizdiği futbol ama o halinde olacak olsa zaten buraya gelmez anlayamıyor musunuz?

  kaldi ki istemememizin nedeni futbol olarak verip veremeyeceği şeyler de değil, karakteri ve profili.

  aklı olan yönetim bu işe girmez, yoksa hem şampiyonluktan oluruz hem de takımın tüm enerjisi gider.

  ben florya'da yerli yabancı ayrımı ve kümelenmesi görmek istemiyorum, arda, selçuk tayfası ve yabancı grubu diye bir durum oluşacağını adım gibi biliyorum.

  en ufak problemde bunu kaşıyacaklarını biliyorum. kimseye malzeme vermeyin. şu güze ortamı da bozmayın!

  arda turan'ı istemiyoruz!
 • 14636
  kendisinin fener’e gitmesini çok istiyorum. bakın “giderse gitsin” veya “bize geleceğine onlara gitsin” demiyorum, bize gelme ihtimali olmasa bile onlara gitsin. gerçekten çok istiyorum bunu.

  şimdi futbolculuğuyla uğraşıyoruz bu herifin. peki ya futbolu bırakınca? bir de başımıza teknik direktör, yönetici filan olmaya kalkacak. hiçbir şey olmasa galatasaraylı eski futbolcu kontenjanından tvde yorumcu olur, yabancı futbolculara sallar. gerekli gereksiz tembel yerli futbolcuları baş tacı yapar.

  bu adamın hiçbir ilişkisi kalmasın istiyorum galatasaray’la. bir tane bile galatasaraylı bakmasın yüzüne, dikkate almasın. o yüzden umarım bir gün fenerbahçe forması giymek arda turan’a nasip olur. hem arkadaşları-abileri de pek mutlu olur bu duruma.
 • 14638
  sanırım öyle yada böyle gelecek.

  bi umut, artık akıllanıp kaybolan itibarını kazanmak için sadece futbola odaklanıp işini yapmaya karar vermiştir diyorum, show programlarından, reklamlardan, siyasi meselelerden, iktidar şakşakçılığından, ülke ekonomisi hakkında konuşmaya varan boşboğazlığından vazgeçip, kendini sineye çekip sadece futbolunu düşünür diyorum. ama sponsor transfer edilme hikayesi bu umudu hepten boşa çıkarıyor.

  sponsor bu adamın maaşının bilmem kaçını ödeyip milyon dolarını bağlayacaksa bunun karşılığını almak isteyecek. yani yine vıcık vıcık reklamarda, bilboardlarda, tv showlarında arda'yı göreceğiz, futbolundan çok giyimi kuşamı konuştukları arkadaşları sevgilileri konuşulacak.

  arda galatasaray'a geri dönerse kulubün inanılmaz profesyonel bir iletişim stratejisi yürütmeli. yapacağı basın açıklamaları, katılacağı tv programları, oynayacağı reklamlar vs. bile kontrol edilmeli ve sözleşme maddeleriyle belirlenmeli. ülkenin en sevilmeyen insanlarından biri haline gelmiş bir oyuncuyu transfer ediyorsunuz. bu adamın en ufak bir şımarıklığının gevşekliğinin basına sızmasına izin verilmeden sadece futbola odaklandığı imajı güçlendirilmeli. bunu yapmak için nasıl yollar izlenir bilmiyorum. gerekirse yabancı pr şirketleriyle çalışırsınız. yoksa kendi vurduğu dibe tüm takımı çekebilir.
 • 14639
  ben istenmediği yere gelemeye bu kadar hevesli adam hayatımda görmedim.
  muhtemel sebebi de avrupa'da talibi yok, türkiye'de de galatasaray'lı arda turan apoletini kaybetmek istemiyor.
  30 yaşına geldi, 33 - 34'de futbolu bırakır herhalde, son yıllarını galatasaray'da tamamlayıp futbolu başladığı yerde bitirmek, bitirdikten sonrada yorumcu antrenör vs. diye armanın kaymağını yemek istiyordur.

  illa gelecekse; 66 numara'lı forma ve yıllık 1 - 1,5m€ gibi bir bedel ile gelmeli, bu ona iyi bir mesaj olur.
  dip görmüş şekilde geliyor, profesyonel bir mental antrenör ve psikolog tutulmalı, boş konuşması engellenmeli.
  sadece futbola odaklanmış bir arda turan yetenek olarak her takım da oynar, sorun koca kafasında.
  takım bir hava yakaladı, devre arasına lider girmiş güçlü bir tudor ona pabuç bırakmaz. * *
 • 14640
  ben kendisinden daha fazla "yabancı sınırını siyaset şeapıyor kesin gelecek, o yüzden boşverin" diyen negatifçi, pesimist tiplerden nefret ediyorum. şu sünepeliğinizi alıp gidin şu memleketten ya. her mevzuda aynı şeyi yapıp muhalefet edenleri yıldırmaktan başka hiçbir boka yaradığınız yok.

  ne yapalım arkadaş? arda'nın hükümetle arası iyi, yabancı sınırı da gelecek, menajeri de güçlü falan diye ağzımızı açıp bekleyelim mi mal gibi? insanlar öyle veya böyle bir şeyin mücadelesini veriyor. ya susun ya da katılın.
 • 14642
  arda turan'ın galatasaray'a nef'in sponsorluk yardımı ile gelecegi iddiaları üzerine dursun özbek açıklama yapmış.

  --- alıntı ---
  malumunuz kulüpler yeni sezon formalarının siparişlerini bugünlerde vermek zorundalar. ona göre hazırlıklar başlamak zorunda. ben de bu sponsorluğuna devam edip edemeyeceğimiz veya edersek hangi şartlarda yapacağımız konusunda erden beyle bir araya gelip bunu konuştuk. tek gündemimiz 2018-2019 sezonu forma sponsorluğu konusuydu. olumlu da geçti. iddia edildiği gibi bir gündemimiz yoktu. inanın ne öyle bir gündemimiz vardı ne de arda'nın adını telaffuzz ettik, hiçbir şekilde transfer konusu filan konuşmadık. nef'le arda için sponsorluk görüşmesi yaptık filan iddiası asla doğru değil, öyle bir şey yok.
  --- alıntı ---
 • 14646
  adam bitmiş kendi de biliyor bunu ama yönetimin arda'nın bitik olduğundan haberi yok. istenmediğinden hiç haberi yok. devre arası en büyük transferimiz arda'yı almamak olacak. bakalım başarablecekler mi? barcelona yollamaya dünden razı. yeter ki ücretinin bir kısmından kurtulsun. üstelik gerçekten kötü topçu. biz de yeri yok bu adamın gitsin nerde oynarsa oynasın. sürekli manipüle edip taraftarın nabzını yoklamayı bırakın artık. ama çakal bunlar asamoah'ı alır peşine arda'yı açıklarlar ki taraftarın gazı alınsın. ama yok öyle yağma arda gelirse taraftar gider bu kabak gibi ortada. daha hiç birşey başaramamışsın başgan istim üzerindesin gerek arazi işleriyle gerek amatör sporlarla. tek doğrun tudor'u takımda tutmak olmuş. en ufak bir olumsuzlukta karşında taraftarı bulacaksın. gerçekten sorunsuz takıma sorun mu yaratmak istiyorsun anlamıyorum. ne güzel birbirleriyle anlaşan uyumlu bir takım var elimizde. şu ana kadar doğru adımlar atıldı. bir iki adım daha atın iki-üç sene rayında gider işler. işte bunları tek bir olay bozar sizde onu becermek için arda'nın peşindesiniz. bu sene avrupadan elenmeden önce üç kombine almıştık. biz bunu arda'yı görmek için almadık. arda olursa çoğu taraftar gibi ne kombine yenilerim ne de maça gelirim.
 • 14647
  şu adamın gelip gelmeyeceğini sorup öğrenmek bile istemiyorum. o denli tiksiniyorum kendisinden.

  siz de çok fazla kurcalayıp hıyarım var diyen herkese tuzla koşmayın.

  gamaspor'a gelince; e siteye hit lazım, tıklanma gerekiyor. sen tıkla diye yapılır bu tarz haberler. sen o habere tıklıyorsun diye o adamlar daha çok para kazanıyor. baki mercimek'in sakatlık haberine tıklayacak halin yok haliyle. arda gs'da haberine ama her gün tıklarsın. bu tarz haberler ısıtılıp ısıtılıp daha çok önünüze gelecek merak etmeyin. koskoca yaz böyle geçti çünkü. devre arasına kadar da böyle geçer.

  şurada arda turan (50), (33), (45) entryleri görmekten gına geldi. ortada hiçbir şey yok ama sözlük kazan yeri. suni gündem yaratıyorlar ve başarılı oluyorlar helal olsun bu gazetecilere.

  1 hafta sonra tekrar, hürriyet milliyet, gamaspor yapar bir şeyler siz de tıklayıp burada 100'lerce entry kasarsınız.
 • 14649
  aydın yılmaz'ın sözleşmesini uzattırmayan, sercan yıldırım'ı takımdan kovduran, riekerink'e çöpleri* temizlettiren galatasaray taraftarı kendisini takımda istemediği sürece galatasaray'a adım atamayacak futbolcu. endişem yok ama yine de gelmemesi için gereken tepkiyi göstermeye devam etmeliyiz.
 • 14650
  galatasaray efsanesi diyenlerin ağzına kürekle vurasım var! galatasaray tarihindeki yeri nedir? ne yapmış galatasaray için? o varken hatta takımın kaptanıyken galatasaray tarihindeki en kötü sportif dönemi yaşamıştır. gittikten sonra takım yeniden şaha kalktı. çünkü kirli hesaplar, çıkar çatışmaları, sürekli yanlış anlaşılmalar bla bla. futbolu kafasında bitirmiştir kimseye fayda etmez bu saatten sonra.