• 14
  bence bizim için çok önemli bir dönem olacaktır. linnes, ömer bayram, emre akbaba, muslera ile uygun bütçeli sözleşme imzalayıp (ki burada bile ciddi tasarruf edebiliriz), ali akman, kenan karaman, dorukhan toköz sözleşme imzalamalıyız. belhanda sözleşmesi bitiyor hiç gerek yok yenisine, feg gönderilirse iyi olur, falcao kesinlikle gönderilmeli.

  yeni sözleşme tasarrufları + belhanda ve falcounun gidişiyle elde edilecek tasarruf ile saracchi'nin bonservisi alınabilir.
  çok zor ama hakan çalhanoğlu için şartları sonuna kadar zorlamak lazım. onunda sözleşmesi bitiyor. bence imkansız değil. işler bu şekilde "iyi" giderse 0 bonservis ödenir. kullanacağımız bonservis bedeli içinde 1 forvet + 1 kanat alabiliriz. bence onyekuru içinde şartlar zorlanabilir. bu şekilde genç, dinamik, uzun vadeli ve yabancı kısıtlamasında zorlanmayız. şu kadro enfes olur;

  muslera (okan)

  omar(linnes) luyindama(donk) marcao(emin) saracchi (emre t.)

  taylan (transfer)

  dorukhan(feg,arda) hakan çal.(emre akb, ömer)

  emre k.(oğulcan, kerem) onyekuru(kenan,ali yavuz)

  transfer(diagne, ali akman)
 • 16
  bizim için yüklerimizden kurtulduğumuz, doğru yönetilirse tırmanışa geçtiğimiz dönemin başlangıcı olabilir.
  falcao, diagne, feghouli, babel, belhanda yerine; dorukhan, kenan, ali akman, salih, mehmet özcan. bir iki tane de genç, az maliyetli yabancı oyuncu. (sol bek ve 3. bölgeye olabilir)

  muslera
  omar luyindama marcao taşdemir
  dorukhan* taylan kılınç
  kenan* ali akman* akbaba

  okan
  linnes donk emin süleyman luş
  salih* özcan* ömer
  ali yavuz oğulcan kerem
 • 17
  son zamanlarda yorumlara baktığımda artık herkesin falcao gibi, feghouli gibi ismi yıldız ama kendisi bitik oyuncular yerine daha az potansiyelli, genç ve yerli ama 90 dakika herşeyini ortaya koyacak isimleri istediğini görüyorum. ziyadesiyle bahtiyar oluyorum bu hususta. binaenaleyh hem kulübün geleceği bu yoldadır hem de daha başarılı oluruz netekim.

  babel, falcao ve feghouli gitsin, kenan, ali, dorukhan, salihten 2-3 tanesi gelsin. bir iki tane de marcao tarzı arkadaş bulduk mu tadından yenmez.